EğitimGündemManşetTeknoloji

MİLLİ EĞİTİMDEN ÖNEMLİ PROJE

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destekleri ile iki öğretmen tarafından hazırlanan  “Öğretmenim, mikroskoba dokunabilir miyim?” projesi başlatıldı.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenlerinden Yukarı Mazı İlkokulu Müdürü Songül Arslan ve Mumcular Fuat Erten Okulu Fen Bilimleri Öğretmeni Senem Tekin’in “Öğretmenim Mikroskoba Dokunabilir miyim ?” projesi kapsamında öğrenciler Mikroskopla tanıştılar, fen bilimleri deneyleri yapmaya başladılar.

Songül Arslan ve Senem Tekin öğretmenler Bodrum’un mahallelerindeki ilkokullara giderek yanlarında götürdükleri mikroskop cihazlarını öğrencilere tanıtıyor ve yine yanlarında götürdükleri deney malzemeleri ile öğrencilere çeşitli deneyler yaptırıyorlar.

Daha önce hiç mikroskop görmeyen öğrenciler inceledikleri maddeleri öğretmenlerin de anlatımlarıyla yakından inceleme fırsatı buluyor.

Öğretmenlerinin projelerini duyunca çok beğendiğini ve tam destek sağladıklarını belirten Bodrum Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, yaptığı açıklamada, köy okullarında fen laboratuvarı olmadığı için bu projeyi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Projenin iki öğretmen tarafından gerçekleştirildiğini ve kendilerinin de destek verdiğini ifade eden Geçin, “İki öğretmenimiz araçlarının bagajlarına fen laboratuvarlarıyla ilgili çantalarını koydular. Okullardaki öğrencilerimize mikroskopla inceleme yaptırıyorlar. Bu hizmetleri çocuklarımızın ayağına getirdik. Çocuklarımızı mikroskopla buluşturuyoruz.” dedi.

Fen Bilimleri öğretmeni Senem Tekin de Öğrencilere fen dersini sevdirmek ve bilim adına faydalı işler yapmak için bu projeyi geliştirdiklerini anlattı.

Öğrencilerin projeye ilgi gösterdiklerini belirten Tekin, “Fen bilimlerini daha çok sevdirmek için farklı deneyler yapıyoruz. Var olan deneylerin dışına çıkıp, kimyasal deneyler yapmaya başladık. Çok güzel sonuçlar alıyoruz. Çok yetenekli öğrencilerimiz var. Bunları keşfederek, bu projeyi bütün okullara yaymaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Öğrencilerin mikroskop ile tanışmalarında yaşadıkları heyecan gözlerinden okunuyordu. İlk kez mikroskop ile tanışan Çamlık İlkokulu öğrencileri gördükleri ve yaptıkları deneyleri çok beğendiklerini ve çok mutlu olduklarını dile getirdiler.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu