GündemManşet

AKUT YARDIM ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

AKUTAKUT Bodrum, acil ihtiyaçları olan araçlar ve kurtarma malzemeleri için bir dizi kampanya başlattı.  Bu kampanyada söyleşi, konserler, sergiler, seminerler ve bağış kampanyaları gibi bir dizi etkinlikler programlandı.

Bu çerçevede, ilk olarak, Artçı Sanat Evi, gelirinin tamamının AKUT Bodrum’a bağışlanacağı, Herodot 3 Yaş Akademisinin katkılarıyla, bir gece düzenlendi. Gece 3 Mart Cumartesi günü, Herodot Kültür Merkezi’nde, saat 17:30 da, Nasuh Mahruki ile AKUT ve Doğal Afetler konulu söyleşi ile başlayacak. Sonrasında, dünya, Türk ve klasik müziklerini,  ülkemizde ve yurt dışında bir çok konserler vermiş, değerli sanatçılarımızdan, Duo da İlker Uyar, Adil Severcan,  Piyanolu Trio da Ümüt Başar Kamerli, Murat Uçar ve Oğuz Ozan Bilen sunacaklar. Burcu Hasekili Coşkun, Defne Kozanoğlu Tokay ve Şahin Kapar’da gitarıyla solist olarak katılacak.

Kampanyanın başlaması ile birlikte, hayırsever Bodrum esnaflarından Konacık Ticaret’in sahibi Mehmet Ali Altmış,  hava kompresörü, sunta kesme ve el aletleri, dünyaca ünlü Aikido hocalarından Mustafa Aygün’de 5 KW lık bir jeneratör, Karcher firması basınçlı yıkama makinası bağışlayarak kampanyaya destekte bulundular.

AKUT Bodrum ekibi, Bodrum’da 2008 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Bugüne kadar vatandaşlarımızın bağış ve destekleriyle, tamamen gönüllü olarak  çalışan bu ekip, 216 operasyon gerçekleştirmiş ve operasyonlarda 86 insanı, 88 hayvanı bulundukları olumsuz koşullardan, sağlıklı ortamlara nakillerini sağlamış, 86 orman yangınında birebir ateş hattında söndürme çalışmalarına katılmış, 28.000 öğrenci ve yetişkine afet bilinçlendirme seminerleri vermiş ve bir çok sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmiş veya gerçekleştirilmesine destek vererek Bodrum halkının gözbebeği olmuştur.

Kampanya hakkında bilgi veren AKUT Bodrum Ekip lideri Sadettin Uslu ‘’ Bildiğiniz gibi Bodrum ekibinin tam on yıl önce, Şubat ayında, Sayın Bodto YK Başkanımız  Mahmut Kocadon öncülüğünde, Onursal Başkanımız Nasuh Mahruki’nin katılımıyla, Alp Emre Kököz’ün ekip liderliğinde ve Bodrum halkının katılımıyla ilk toplantısı gerçekleştirilmişti. Geride bıraktığımız 10 yıllık süreçte, Konacık eski Belediye başkanımız Mehmet Tosun ve şu an Bodrum Belediye başkanımız Mehmet Kocadon başta olmak üzere, gerek Bodrum’da yaşayan, gerekse Bodrum dışında yaşayan, hayırsever halkımızın destekleriyle bugünlere geldik. Bugüne kadar ki ve bundan sonraki desteklerinden dolayı herkese teşekkür ederiz.   Bu desteklerle Türkiye’deki AKUT ekipleri içerisindeki en kapsamlı eğitim ve operasyon merkezini inşa ettik. Birçok operasyon ve çalışmalar gerçekleştirdik. İyi günde ve kötü günde her zaman 7/24 halkımızın yanında bulunduk. Şimdi ise operasyona çıkacak aracımız yok.  Her hangi bir afette, arama kurtarma operasyonlarımızda ve eğitimlerimizde ihtiyacımız olan 1 Kamyonet, Personel taşımak için 1 minibüs, 1 kurtarma aracı ve birçok malzemenin temini için kampanya başlattık. İnsanlar bazen maddi desteklerde bulunuyor, bazen malzeme desteğinde, bazen de bu konserde olduğu gibi yurdumuzun dört bir köşesinden gelerek emekleriyle destek oluyor. Bu güne kadar olduğu gibi, bu gün ve sonrasında da destekleriniz ile en kısa zamanda eksiklerimizi tamamlayarak,  daha çok cana hep birlikte dokunacağımıza tüm kalbimle inanıyorum. Şahsım ve ekibim adına şimdiden teşekkürlerimizi sunarız’’ dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu