GündemManşet

KADIN MECLİSİ BODRUMLU KADINLARI BULUŞTURDU

Bodrum Kent Konseyi Kadın MeclisiBodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi bir ilki gerçekleştirerek Bodrum’da yaşayan kadınların sorunlarını saptamak üzere geniş katılımlı bir tanışma toplantısı yaptı.

Kadın Meclisi’nin sosyal paylaşım alanları, başta sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti iletişim mailleri olmak üzere, Belediye anons sistemi,  sosyal medya ve birçok kanaldan yapılan davetiyle 24 Şubat 2018 günü Hakan Aykan Kültür Merkezi’nde üç saat süren Kadın Meclisi Tanışma Toplantısı gerçekleşti.

Partilerin ilçe kadın kolları temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri kadın yurttaşların yoğun ilgi ve katkısıyla gerçekleştirilen toplantıda açılış konuşmasını Kadın Meclisi Sözcüsü Gizem Ardağ yaptı. Konuşmasında Kadın Meclisi’nin çalışmalarını, toplantının amacını dile getiren Gizem Ardağ,  “Bodrum’da kadın olarak yaşamanın kazanımlarının yanında sorunları da olduğunu, “Kadın Meclisi’nin olduğunu belirterek bu tanışma toplantısında hedeflerinin kadın gözüyle kent sorunlarının birinci ağızdan saptanması olduğunu belirtti.

İlerleyen dakikalarda,  katılımcılar söz alarak, kadın olarak bireysel sorunlarını, çevrelerinde saptadıkları sorunları dile getirdiler.  Sorunlara katkı koymak üzere gönüllü olduklarını belirten kimi katılımcılar da çalışmalara ilişkin önerilerde bulundular.

1,5 ay önce seçilen Kadın Meclisi üyeleri, toplantı başlangıcında dağıtılan anketler aracılığı ile ve toplantıda sözlü olarak belirtilen sorunları kayıt altına alarak, çalışmalarında yol haritası olacak değerlendirmeleri yapıp,  bundan sonrasını planlayacaklarını ifade ettiler.

Yoğun katılımlı Bodrum Kadın Meclisi Tanışma Toplantısı, her kesimden, her politik görüşten, her yaştan kadınların el ele bir halka olarak “Yaşasın Bodrum Kadınları” haykırışıyla tamamlandı.

Bodrum Kadın Meclisi Üyeleri Sözcü Gizem Ardağ, Sözcü Yardımcısı Miray Demir, Üyeler Tülay Tatar, Neriman Cantürk, Sercan Fırat, Itır Köylü,  Zeynep Dinçer, Yaşare Kılıç, Ezgi Efendioğlu, Serap Gökalp, Ayşe Tan İskender, Evrim İnan, Nurgül Tarım, Zuhal Macit ve Kadın Meclisi kolaylaştırıcısı Figan Erozan’dan oluşuyor. Her ayın ikinci ve dördüncü Perşembe günleri Kent Konseyi Ofisinde saat 18.30’da toplanan Kadın Meclisi çalışmaları tüm kadınlara açık.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu