ÇevreGündemManşet

ORMANLIK ALANDA ŞAŞKINA ÇEVİREN MANZARA

temizlik5Marmaris Belediyesi Temizlik ekipleri, arıcılar tarafından bırakıldığı tahmin edilen ormanlık alandaki atıkları temizledi.

Çalışmaların adresi Beldibi Mahallesi’nde bulunan Gökbel mevkiindeki çam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alan oldu. Yürüyüşe çıkan vatandaşların durumu Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bildirmesi üzerine, ekipler bölgeye gitti.
Duyarsız arıcılar tarafından ormanlık alana terk edildiği tahmin edilen çek yattan, tuvalete, buzdolabından arıcı kıyafetine ve kırık kovanlara kadar bir çok atık, uzun uğraşlar sonucunda toplandı. 2 kamyonet atık bertaraf edilmek üzere Çöp Depolama Sahasına götürüldü.

Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Sorumlusu Barış Ünlü, “Arıcıların arkalarında bıraktıkları kirliliği temizliyoruz şuan. Aslında bu arkadaşlar doğadan besleniyorlar. Doğa var ise arıcılık var, doğa var ise yaşam var. Maalesef ekmek yedikleri doğayı mahvederek buradan ayrılmışlar. Gönül isterdi ki yanında getirdikleri bu malzemeleri yanlarında geri götürsünler. Denetimlerin artırılması için İlçe Tarım Müdürlüğü ile gerekli yazışmaları yapacağız” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu