EğitimGündemManşet

“DUY SESİMİ” PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

IMG-20180219-WA0000Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Yunanistan, Finlandiya ve İspanya’da çok kültürlü sınıflarda sınıf yönetimi, iletişim, ayrımcılıkla mücadele, sosyal içerme, savaş ve göç travmasına uğramış çocuklarla çalışma konularında ve öğrenciler arasındaki olası ayrımcı, zorbacı davranışlarla baş etme gibi konularda yapılacak olan hareketliliklere katılacak ilgili idareci ve öğretmenlerin bilgi ve deneyimlerini artırmayı amaçlayan ‘’Duy Sesimi!’’  isimli Ka1 projenin tanıtım toplantısı 16 Şubat 2018 tarihinde 8 okul idareci ve öğretmenlerinin katılımıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılmıştır.

Projemiz süresince yurtdışı hareketliliklere katılacak kurumlarımız;

-Bodrum Zeyyat Mandalinci İlkokulu

-Kavaklıdere Cumhuriyet İlkokulu

-Ortaca Şehit Piyade Asteğmen Ünal Daka İlkokulu

-Ortaca Gölbaşı İlkokulu

-Ortaca Aydınlar İlkokulu

-Ortaca Şehit Er Gürsel Çelik İlkokulu

-Yatağan TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

-Yatağan Kıbrıs İlkokulu

Yunanistan’ın Trikala şehrinde 5 gün, Finlandiya’nın Helsinki şehrinde 5gün ve İspanya’nın Barselona şehrinde 5 gün süreyle projemiz kapsamında seçilen öğretmen ve idarecilerimizin eğitim alması planlanmaktadır.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu