EğitimGündemManşet

İKİNCİ ULUS ÖTESİ TOPLANTI

IMG-20180208-WA0011Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen KA2 ‘’Are the Gender Stereotypes Determining an In-Egalitarian Society?’’ isimli proje kapsamında 05 Şubat 2018 tarihinde İtalya’nın Viterbo şehrinde ortak ülkeler olan Fransa, İtalya, Romanya ve Türkiye’nin katılımıyla ikinci ulus ötesi toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı süresince; ortak okul ve kurumların ilgili paydaş ve öğrencileri ile farklı ülkelerde var olan ve halen süregelen cinsiyet ayrımcılığına ve şiddete karşı mücadelenin geliştirilmesini teşvik etmenin yenilikçi yolları üzerinde grup çalışmaları yapıldı. Öğrencilerin konu ile ilgili ülkelerini temsilen paylaştıkları sunularla ve bilir kişilerden elde edilen raporlar dahilinde gerek sosyal çevrede ve gerekse eğitim ortamlarında yaşanan sorunlar ortaya konuldu; bu sorunlarla ilgili farkındalık uyandırmaya ve çözüm üretilebilmesi yoluyla iyi öğretim ve öğrenim uygulamalarının ilgili kurumlar arasında paylaşılması sağlandı.

Toplantılar sonunda düzenlenen kültürel gezilerle ilgili paydaşların öğretmen ve öğrencilerin farklı kültürlerdeki kişileri tanımaları, onlarla birlikte çalışmaları sağlanarak  kültürler arası etkileşimin artması hususunda katkıda bulunuldu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu