GündemHayatManşet

ŞEHADET BELGESİNİ VALİ TAKDİM ETTİ

BSN_1623Muğla Valisi Amir Çiçek, 11 Mayıs tarihinde Ağrı Tendürek Dağı bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonda şehit düşen Uzman Onbaşı Alper Seven’in Seydikemer’de yaşayan ailesini evlerinde ziyaret ederek ‘Şehadet Belgesi’ takdim etti.

Ziyarette Vali Çiçek’e eşi Hülya Çiçek, Seydikemer Kaymakam Vekili Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu, ilçe protokolü eşlik etti.

İl Jandarma Komutanlığında vatani görevini yapan er Emrullah Akar’ın şehit Seven için okuduğu Kur’an-ı Kerim ‘in ardından tüm şehitler için dua edildi. Duanın ardından Vali Çiçek, Seven’in şehadet belgesini şehidin babası İlhami Seven’e verdi.

Ziyarette yaptığı konuşmada vatanın bütünlüğü ve milletin birliği için canlarını feda eden şehitlerin haklarının ödenemeyeceğini belirten Vali Çiçek, şehitlerin emaneti olan şehit ailelerinin her zaman yanında olduklarını ifade etti.

Bayrağın dalgalanması, milletin birliği, dirliği, istiklal ve istikbal için canlarını feda eden vatan evlatlarının geride bıraktığı ailelerine sabır dileyen Vali Çiçek, şehitliğin yüce bir mertebe olduğunu söyledi.

Vatanın bölünmez bütünlüğünde şehitlerin çok büyük önemi olduğunu ifade eden Çiçek, “Onlar anne babalarının evlatlarıydı. Şimdi ise tüm Türkiye’nin evladı oldular. Türk milleti olarak ilelebet yaşamaya devam edeceğiz.” dedi.

Kamu kurum ve kuruluşlarıyla her zaman şehit ailelerinin yanında olduklarını vurgulayan Çiçek, şehit ailesine Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye etti.

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu