AsayişGündemManşet

CİNAYET ZANLISI KARDEŞLERE CEZA YAĞDI

Bodrum-İrlandalı cinayetiBodrum’da, 3 Haziran 2016 günü İrlandalı John Edward Donnelly’nin yalnız yaşadığı evinde bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili tutuklu yargılanan kardeşlere ceza yağdı.

Bodrum Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasına, tutuklu sanıklar 28 yaşındaki Mehmet Irmak, 20 yaşındaki kardeşi Sinan Irmak, maktulün yakınları ve tarafların avukatları katıldı.

Mahkeme heyetinin son sözlerini sorduğu sanıklardan Sinan Irmak, pişman olduğunu söyledi. Kendisini korumak amacıyla eylemi gerçekleştirdiğini savunan Irmak, “Eylemi tasarlayarak ve planlı şekilde yapmışsam en ağır cezaya razıyım. Böyle bir durum varsa idamıma dahi karar verilebilir. Adalete güveniyorum.” dedi.

Sanık Mehmet Irmak ise olayla hiçbir ilgisinin bulunmadığını öne sürdü. Haklarında hazırlanan iddianamede azmettirici olarak gözüktüğünü ileri süren Irmak, “Maktul ile kardeşim arasında ne yaşandığını bilmiyorum. Ben odaya girdiğimde maktul ölmüştü. Zaten maktulün üzerinde bana ait hiçbir fiziki bulgu ele geçmedi.” iddiasında bulundu.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti “kasten öldürme” suçundan Sinan Irmak’a müebbet, ağabeyi Mehmet Irmak’a ise 25 yıl hapis cezası verdi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu