GündemManşet

MİLAS YÖRÜK OBALARI DERNEĞİNDEN ZEYTİNKÖY’E DESTEK

milas-zeytinköyMilas Yörük Obaları Kültür Derneği, yangın afeti sonrasında büyük zarara uğrayan mahalleliye destek olmak için Zeytinköy’e giderek yardımda bulundu.

Zeytinköylülerin yaralarını sarmak ve yardımcı olmak isteyen Milas Yörük Obaları Kültür Derneği, ekonomik olarak getirisi iyi olan saanen cinsi keçi yardımı yaptı. Gerçekleştirilen yardımın ardından Milas Yörük Obaları Kültür Derneği, Zeytinköylülere geçmiş olsun dileklerini iletti.

Milas Yörük Obaları Kültür Derneği Başkanı Erkan Turgut, Zeytinköy Mahallesi’nin yaralarını sarmak ve onlara ekonomik olarak destek olmak amacıyla bu yardımda bulunduklarını ifade ederek:
“Milas Yörük Obaları Kültür Derneği olarak, yangın afeti geçiren Menteşe ilçesinin Zeytinköy’e saanen cinsi keçi yardımında bulunduk. Saanen cinsi keçinin özelliği ise; süt verimi olması, doğurgan olması, bakımının kolay olması ve ekonomik döngüsünün iyi olmasıdır. Amacımız sadece yardım yapmak değil, köylerde üretim ve ekonomik döngünün devam etmesini sağlamak. Örnek teşkil etmek ve başka üretim projelerine işaret etmektir. Memleketimiz için üretim önemlidir. Kendi ayaklarının üzerinde durmak önemlidir. Köyler, kültürümüzün yaşatıldığı yerlerdir. Biz Yörükler için kültürün yaşatılması, sonraki kuşaklara aktarılması olmazsa olmazdır. Zeytinköy halkımıza tekrar geçmiş olsun dileriz. İmkânlarımız ölçüsünde sosyal etkinlikler yapmaya devam edeceğiz. Boğa güreşleri, köy festivalleri, vb.lerinin yapılmasının ardından elde edilen gelirleriyle yeni projeler üreteceğiz. Bu etkinliklere destek veren; Milas Kaymakamı Sayın Eren Arslan’a, Milas Belediye Başkanı Sayın Muhammet Tokat’a, Milas Yörük Obaları Derneği Yönetim Kurulu ve dernek üyelerine, Mehmet Yılmaz’a, Kahraman Akar’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz.” dedi.

Menteşe’nin Zeytinköy Mahallesi’nde geçtiğimiz aylarda çıkan orman yangınında, yaklaşık 55 ev yanarak kül olmuştu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu