EğitimGündemHayatManşet

BODRUM’DAN KARS’A GÖNÜL KÖPRÜSÜ…

IMG_4720Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu öğrencileri, Kars’ın Azat Köyü İlkokulu’na yeni kurulan kütüphanesine çeşitli hediyeler gönderdi. Bodrumlu öğrenciler hediyelerle birlikte Karslı kardeşlerine mektup da yazdı.

Kars’a bağlı Azat Köyü’nün ilkokulunda bir kütüphane kurmak isteyen okul öğretmenlerinden Alev Sungur, Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Tuna Duygu Keskin ile irtibata geçip projesini anlattı. Keskin de konuyu Bodrum’daki aileler ve öğrenciler ile paylaşması üzerine Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu öğrencileri Karslı arkadaşlarına topladıkları hediyeleri gönderme kararı aldı. Toplanan hediyeler arasında kitaptan zeka oyunlarına, gitardan tabloya kadar pek çok şey bulunuyor.

Konu ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tuna Duygu Keskin, süreci şu sözlerle anlattı:

“Kars’tan Alev öğretmenimiz tesadüfen bize ulaşıp Azad Köyü’ne kütüphane kurmak istediklerini söyledi. Hayal Kütüphanesi verdiği kütüphaneye destek istedi. Biz de onların bu hayalinin gerçekleşmesinde katkı sunmak istedik. Öğrencilerimiz çok güzel bir organizasyon yaptılar. Öğrencilerimiz paylaştıkça birlik ve beraberliğimizin daha çok artacağını düşündükleri için bu hediyeleri hazırladılar. İnşallah Hayal Kütüphanesi en kısa zamanda kullanıma geçecektir. Öğrencilerimiz hediye olarak kitaplarını, satranç takımlarını, deniz kabuklarını, gitarlarını, oyuncaklarını getirdiler. Manevi değeri çok yüksek olan hediyeler bunlar. Birazdan kargoya verip Kars’a yollayacağız.”

Öğrencilerden bazıları ise Karslı kardeşlerine yazdıkları mektupları okudu. Hediyeler daha sonra kargoya verilerek Kars’taki “Hayal Kütüphanesi”ne gönderildi.
Muhabir: Hamdi Yörür

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu