ÇevreGündemManşet

TEKNELER BATTI REKLAM TABELALARI DEVRİLDİ

pageBodrum’da etkili olan fırtına nedeniyle özellikle kıyı şeridinden zor anlar yaşandı. Cuma günü akşam saatlerinden bu yana etkili olan fırtınanın hızı saatte 60 km.ye kadar ulaştı.

Kuzey- Kuzeybatı yönlerinden esen fırtına özellikle Yalıkavak, Gündoğan ve Göltürkbükü Mahallelerinde etkili oluyor. Fırtına nedeniyle oluşan dalgalar kıyı bölgelerindeki işletmelerin iskelelerine kadar ulaşıyor.

Gündoğan sahili açıklarında demirli duran yaklaşık 15 metre uzunluğundaki bir tekne, dalgalar nedeniyle bağlı bulunduğu yerden sürüklendi. Tekne, kıyıya kadar ulaşarak devrildi. Aynı bölgede limanda bağlı bulunan bir sürat teknesi de aldığı su nedeniyle yarıya kadar battı. Tekne sahipleri botu kurtarabilmek için çalışma yaptı.

Bodrum-Torba karayolu kenarında bulunan dev reklam panosu ise kuvvetli rüzgarla devrildi. Tabelanın karayolu kenarına devrilmesi, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmasını engelledi.

Bodrum açıklarından geçen ve sıvı yük taşıdığı belirtilen bir tanker ise Karaada önlerine sığındı.

Olumsuz havanın gece saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği öğrenildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu