GündemKültür SanatManşet

BSV’DA 5.ÇALIŞTAY

25. Erkan Dülgeroğlu Sanat Çalıştayı, Bodrum Sağlık Vakfı Gamze Çarmıklı Sanat Atölyeleri’nde sanatçıların katılımıyla başladı.
Bu yıl yapacağımız çalıştayda seramik başta olmak üzere tekstil ve özgün baskılar yapılacaktır.
Bu baskıların  porselen ürünleri üzerinde farklı tasarımlar geliştirilebilmesi adına, seramik sanatçılarının yanı sıra, tekstil tasarım, grafik tasarım, çini tasarım ve özgün baskı konularında çalışan deneyimli tasarımcı ve sanatçılardan yararlanmayı uygun gördük.
Sanatçılar ana teması Deniz, Bodrum ve Mitoloji olan tasarımlarını önceden tasarlayacaklar ve burada o tasarımlarını porselen ürünler ve diğer yüzeylerde kullanacaklardır.
Çalıştay içerisinde Bodrum Sağlık Vakfı bünyesindeki engelli bireylerde yer alarak kendi tasarımlarını porselene aktaracaklardır.
Atölyemizde çalışan engelli bireylerin de daha önceden üretmiş oldukları ürünlerin fotoğraflarından baskılar yapılacaktır.
Özgün baskılarda Bristol kâğıdı kullanılacaktır.
Fırınlama ve sergileyebilmek açısından porselen ürünler çalıştayın ilk günlerinde yapılacaktır.
Karolardan büyük panolar üzerine tasarım yapılacak bu tasarımlarda vakıf yararına satılacaktır.
Gün boyu süren seramik ve özgün baskı tekniği çalışmalarının ardından saat 17.00’de Seramik hocamız Tarık Kartal, kurum psikoloğumuz Bilge Aktaş ve çocuk gelişim uzmanımız Alev Karaman’ın “Bodrum Sağlık Vakfı Seramik Atölyesi ve Engelli Bireylerle Seramik Üretimi” konulu sunumu,  saat 18.00’da da Yrd. Doç. Dr. Elif Aydoğdu Ağatekin’in “Seramik Sanatında Yeni ve Alternatif Biçimlendirme Yöntemi Olarak Aşındırıcı Su Jeti Kullanımı” konulu sunumu yapıldı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu