GündemManşet

MİLAS İÇMESUYU ARITMA TESİSİ ÇALIŞMALARI HIZ KAZANDI

Milas-içmesuyu projesiMilas için önem arz eden projelerden biri olan “Milas İçmesuyu Arıtma Tesisi İnşaatı” işinde havalandırma yapısı, ısı merkezi, kimya binası, fosseptik yapısı, ozon jeneratör binası, trafo jeneratör binası, belt filtre, giriş debimetre, izolasyon vana odası yapılan betonarme seviyesinde tamamlandı.

İdare binası zemin kat betonarmesi tamamlandı. Durultucular ünitesi duvar perde beton imalatları %75 seviyesinde tamamlandı. Makine bloğu, temiz su deposu, klor temas tankı, filtre geri yıkama suyu deposu, manevra odası yapılan beton imalatları %75 seviyesinde tamamlandı. Klor binası su basman kotu seviyesinde tamamlandı. Bina ve su yapıları temel drenajları tesis etme çalışmaları devam ediyor. Hızlı kum filtre nozul plaklar prefabrik beton döküm hazırlıkları başladı devam ediyor. Kazısına başlanmayan çamur yoğunlaştırıcı ve bekçi binası yapıları kaldı. Proje tamamlandığında Akgedik Barajından alınacak olan 21.000 m^3/gün ham suyun arıtılarak Milas merkez ve Beçin mahallelerine verilerek içmesuyu ihtiyacının karşılanması sağlanacaktır.  Milas İçmesuyu çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etmekte olup, fiziki olarak %30 gerçekleşme sağlandı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu