GündemManşetSiyaset

CHP BODRUM’DAN 94. YIL KUTLAMASI

CHP_Bodrum_94_Yıl_Kutlama (12)CHP Bodrum İlçe Başkanlığı partilerinin kuruluşunun 94. yıldönümü dolayısıyla Atatürk heykeline çelenk koydu.

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı partilerinin 94. kuruluş yıl dönümünü kutladı. Bodrum Belediye Meydanı Atatürk Anıtı önünde yapılan törene CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, CHP Muğla Milletvekili Av.Akın Üstündağ, Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon, Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Muğla İl Gençlik Kolları Başkanı Tufan Erkan Yakar, İlçe Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Salih Yanık, Halk-Lis’li gençler ve partililer katıldı.

CHP Bodrum İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi İlçe sekreteri Adalet Güler’in sunumuyla başlayan törende ilk olarak CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ve beraberindekiler Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirdi. Ardından partililer bir dakikalık saygı duruşunda bulundu ve istiklal marşı okudu.

Sırasıyla CHP Bodrum İlçe Gençlik Kolları Başkanı Salih Yanık, CHP Bodrum İlçe Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu, Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon birer konuşma yaparak Partilerinin 94. Yılını kutlayıp, birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ise yaptığı konuşmasında 9 Eylül’ünün aynı zamanda İzmir’in kurtuluş yıldönümü olduğunu ifade ederek,” Bugün 94. yıl onurunu taşıdığımız Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin ilk siyasi partisidir. Kökleri Kurtuluş Savaşına gitmektedir. Türkiye Cumhuriyetini kuran partidir. Kurtuluşun ve Kuruluşun partisidir. CHP tarihimizin en köklü dönüşümü olan egemenliği kaynağını ulusta bulan Cumhuriyetimizin kurucusudur. Modern Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığını, özgürlüğünü ve birliğini sağlamış partidir” dedi.

Cumhuriyetten ve Cumhuriyetin kazanımlarından rahatsız olan kesimler eskiden olduğu gibi bugün de bu nedenle CHP’den rahatsız olmaktadır” diyerek sözlerine devam eden Seymen,” Büyük Önder Atatürk’ün ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ sözü, CHP’ye gönül veren CHP’nin ilkelerini benimseyen herkes için yol göstericidir. CHP; 1923’ten bu yana hiçbir makamı, mevkii, kişisel çıkarı düşünmeden, değerleri ve ilkeleri uğrunda mücadele eden bir kadronun, uygar bir anlayışın partisidir. Bağımsız bir Cumhuriyetin temellerini atan CHP, çok partili yaşama geçişi sağlayan, Türkiye’ye demokrasiyi getiren partidir. CHP, Türkiye’de çağdaşlaşmanın, değişimin ve yenilenmenin de mimarı olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi; 94 yıldır, Atatürk ilke ve devrimlerinin, demokrasinin, sosyal adaletin, laikliğin ve özgürlüklerin güvencesidir” şeklinde konuştu.

İlçe Başkanı Recai Seymen,”16 Nisan referandumda hukuksuzlukla halkın iradesinin gasp edildiğini, Ülkenin tek adam rejimine dönüştürülmeye çalışıldığını, OHAL kararnameleri ile ülkenin hukuk devleti olmaktan çıkarıldığını ifade ederek,”Bugün Atatürk ilke ve inkılâplarını müfredattan çıkaranlar, paralardan Atatürk resmini silmeye çalışanlar, her fırsatta partimizi hedef göstererek Cumhuriyet ve Cumhuriyet kazanımlarından rahatsız olanlar amaçlarına asala ulaşamayacaklardır. Türkiye Cumhuriyeti devleti laik demokratik, çağdaş ve adaletli olarak ilelebet yaşayacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi inatla ve kararlılıkla ülkemizde tam bağımsızlığı, özgürlükleri, laikliği, demokrasiyi, kadın-erkek eşitliğini, emeği ve insan haklarını ve çağdaşlaşmayı hukukun üstünlüğünü, Adaleti savunmayı sürdürecektir. İsmet İnönü’nün ‘Namuslular da, en az namussuzlar kadar cesur olmalı’ sözü bize ışık tutmalı ve Türkiye bugün ‘ezilenlerin ve halkın partisi’ CHP’ye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Toplumsal barışın ve güvenliğin sağlaması güçlü bir ekonomik yapı oluşturulması, Cumhuriyetin kazanımlarının korunması için CHP’nin iktidara gelmesi büyük önem taşımaktadır. Kökleri sağlam bu ulu çınarı, yeni filizleri ile yarınlara taşımalıyız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olmaktan büyük bir onur duyduğumu belirterek,  partimizin kuruluşunun 94. Yıldönümünde başta kurucu genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İsmet İnönü’yü, Bülent Ecevit’i ve diğer önceki genel başkanlarımızı saygı ile anıyor, Partimize emek veren tüm partililerimize saygılarımı sunuyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Ardından kürsüye CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr.Nurettin Demir konuştu. Yeni eğitim ve öğretim yılı müfredatını eleştiren CHP’li Milletvekili Demir,”Gerçekten önemli bir sürece giriyoruz. Cumhuriyet ilkelerinin ortadan kaldırılmak istendiği bir süreçteyiz. Özellikle baktığımızda Milli Eğitim’de dini bir eğitim müfredat sistemini yerleştirmeye çalıştıklarını ve cumhuriyetin ilkelerini, cumhuriyetin geleceğini karartacak ve militan, dinci bir gençlik, toplum yetiştirmek için devletin Milli Eğitim’de özelleştirdiğini ve bu özelleştirmenin özellikle dinci bir toplum yaratmanın adımlarını hızlandırdıklarını görüyoruz. Bugün çocuklarımızın ırzına geçen tarikatlara cemaatlere Milli Eğitim teslim edilmektedir. Gerçekten IŞİD kafalı gençlik yetiştirilmek isteniyor. O nedenle bizler çağdaş insanlar olarak, önümüzdeki süreçte Milli Eğitim’deki bu hareketi özellikle takip etmemiz lazım. Biz parti olarak CHP milletvekilleri olarak, partililer ve cumhuriyete gönül vermişler olarak bunları çok sıkı bir şekilde takip edeceğiz. Ülkede örümcek kafalı insan yetiştirilmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından hep bir ağızdan İzmir Marşı’nı söyleyen partililer, marşın bitmesinin ardından töreni bitirip, parti binasına geçtiler.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu