GündemKültür SanatManşet

NECMİYE YILDIZ ÖZŞENGÜL RESİM SERGİSİ AÇILDI

Necmiye Yıldız ÖzşengülSoyut figüratif eserlerin sergilendiği sergi 31 Ağustos’a kadar Pazartesi günleri hariç 14:00-18:30 saatleri arasında Bodrum Dereköydeki HGC Art Galery’de görülebilir.

Zarif Kişiliği, güleryüzü, duruşu ve muhteşem eserleriyle Bodrumlu sanatseverlerin takdirini kazanan Necmiye Yıldız Özşengül resimleri hakkında şunları söyledi; “Benim resimlerimde kadın figürü yeni bir biçime kavuşmuştur. Nü ve modern resim anlayışına uygun olarak yaptığım çalışmalarımda formun geçirdiği stilizasyon ve deformasyonlar kadar kullandığım renkler de anlatıma katkıda bulunuyor ve mavi baş rolü oynuyor… Resimlerimde nü resim anlayışı kurgusal bir yaklaşımla deforme olurken ten ve form birden mavi bir yüzeye dönüşerek izleyenin gerçeklik algısıyla oynuyor bu noktada mavi renk insan vücudunun gölgesi olmaktan çıkıp bir örtüye hatta giysiye dönüşüyor. Mavi izleyende hayal gücüne hayal gücü ise sonsuzluğa yaslanıyor… Figürlerde estetik ve aşkın bir ruh hali görülmekte an a takılmış sonsuzluğa uzanmış gibidirler… Gözlerinin tamamen kapalı olması ise onun içe dönüklüğü sonsuzluk denizinde yüzerek durmaksızın sorular sorması insanın yaşanılan çağda kendini yeniden tanımlama ihtiyacı gibi sorunsalları dile getiriyor.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu