EğitimGündemManşet

TRAFİK DEDEKTİFLERİ PROJESİ

trafik dedektifleri projesi“Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı” kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Bakanlığı ile Polis Eşleri Derneğinin işbirliği ve OPET A.Ş.’nin desteğiyle 3-17 yaş grubundaki çocuklarımıza yönelik, “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi” kapsamında çocuklarımıza araç ve yaya güvenliği açısından bilgilendirmek amacıyla, Trafik eğitimleri verilmeye başlandı.

Proje kapsamında 2016-2017 eğitim öğretim yılı bitimine kadar, İlimizde 9.100 öğrencimize trafik eğitimi verilmiş olup, trafik eğitimleri kapsamında proje eğitimlerimiz yaz tatili dönemi içerisinde, Kur’an Kurslarında ve Yaz Okullarında da devam edecek.

Bu kapsamda; Menteşe İlçe Müftülüğümüzce yapılan ortaklaşa çalışmalar neticesinde, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğümüz sorumluluk sahasında bulunan Cami ve Kur’an kurslarında, 17.07.2017/15.08./2017 tarihleri arasında planlamalar yapılmış olup, günümüze kadar toplam 7 okulda 295 kurs gören öğrencilerimize trafik eğitimi verildi.

15.08.2017 tarihine kadar 24 cami ve Kur’an kursunda eğitim verilecek olup, toplamda 1000’in üzerinde öğrenciye trafik eğitiminin verilmesi hedefleniyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu