AsayişGündemManşet

YANGINSIZ GÜN GEÇMİYOR

İslamhaneleri yangınıBodrum’da ihmal nedeniyle çıkan yangında yaklaşık 7 hektar ağaçlık alan zarar gördü.  Bir mobilya atölyesinin çöplerinin yakıldığı sırada başlayan yangın kısa sürede büyüdü.

İslamhaneleri Mahallesindeki bir mobilya atölyesine ait çöplerin yakıldığı sırada çevreye sıçrayan kıvılcımların başlattığı yangın nedeniyle yaklaşık 7 hektarlık tarım arazisi kül oldu.

Rüzgarında etkisi ile büyüyen yangın güçlükle kontrol altına alındı. Gürece Yangına 1 helikopter, 1 uçak havadan müdahale ederken, 1 ilk müdahale aracı, 4 arazöz,  8 itfaiye aracı, 25 yangın işçisi ve çok sayıda itfaiye eri yangına müdahale etti. Söndürme ekiplerine AKUT ile Muğla 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneğine bağlı ekiplerde destek verdi. Bölgede yol olmaması karadan müdahaleyi zorlaştırdı.

Yangın alanı içinde kalan bazı çiftlikler ve bağ evlerine alevlerin sıçramaması için vatandaşlar yoğun çaba harcadı. Çok sayıda zeytin ağacının da zarar gördüğü yangın yaklaşık 3 saatlik çalışma sonrasında kontrol altına alındı.

Öte yandan, yangının başladığı noktada alevlere müdahale etmeye çalışan Suriye uyruklu 3 kişinin hafif şekilde yaralandığı ve Bodrum Devlet Hastanesinde tedavi altına alındıkları öğrenildi.

Jandarma ekipleri yangın ile ilgili soruşturma başlattı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu