GündemKültür SanatManşet

DİBEKLİHAN’DA SANAT SEZONU AÇILIYOR

Dibeklihan 2017Dibeklihan’da sezonun ilk sergisi bugün açılıyor.

Bu sene Dibeklihan’a ilave edilen İ.Hakkı Tonguç Sanat Galerisinde “Dibeklihan Kolleksiyon Sergisi”ni açılacak. Dibeklihan açıldığı 2008 yılından günümüze Dibeklihanda sergi açan sanatçılardan Resim, Heykel, Fotoğraf, Baskı, Seramik eserlerin yer alacağı sergi Dibeklihanda açılacak diğer sergileri gibi 16 Haziran’a kadar 10.00-21.00 saatleri arasında görebilirsiniz.

Dibeklihan açılışa gelen Bodrumdaki sanatseverleri, birbirinden kıymetli sanatçıların eserleriyle buluşturuyor. Dibeklihanda açılacak ikinci sergi Yıldız Kenter Sanat Galerisinde Musa Köksal, Erhun Şengül, Burcu Karabey, Betül Demir Karakaya’nın Özgün Baskı, Seramik eserlerinin yer alacağı Karma Sergi.

Erdinç Bakla Sanat Galerisinde ise Nuray Boğuç’un Resim Sergisi açılacak.1957 Ankara da doğumlu Nuray Boğuç 1983’de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı klarinet bölümünden mezun oldu. Ancak sanat hayatına müzik değil görsel sanatlara yönelerek devam etti. Cam üzerine resim ve vitray tasarımı üzerine çalıştı. 2012 yılından itibaren kuru pastel ve kuru boya tekniğiyle hiper-realist resimler çalışıyor. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda uzun yıllar hocalık ve bölüm başkanlığı yapan Prof. Dr. Mehmet Ali Boğuç’un eşi Nuray Boğuç Marmaris’ten 40 km. uzaklıktaki Selimiye köyünde yaşıyor, resim yapmayı ve klasik müzik ve caz dinlemeyi seviyor.

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü  açıldığı 2008 yılından günümüze, sanatseverleri, birbirinden kıymetli sanatçıların eserleriyle buluşturuyor, kültürel etkinliklerle sanatı hayatla birleştiriyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu