GündemManşetTurizm

TANITIM TIR’INDAN 7 BİN 898 KİLOMETRE YOL

tanitim_tiri_basin_toplantisiEşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı, 30 ilde tanıtım çalışmaları yaptıktan sonra Bodrum’a döndü. Çalışmanın ardından ise basın toplantısı gerçekleştirildi.

Bodrum Kaymakamlığı’nın himayesinde, Bodrum Tanıtma Vakfı ve Bodrum Belediyesi’nin öncülüğünde “Bodrum Sizi Çağırıyor” sloganıyla başlatılan projeye, Bodrum Ticaret Odası (BODTO), Bodrum Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, Bodrum Otelciler Derneği (BODER), Bodrum Denizciler Derneği, IMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi   ve TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu destek verdi.

Basın toplantısında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, Bodrum Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel, Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt, Özay Kartal ile Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Koordinatörü Fikret Hıdır basın mensuplarına bilgiler verdi.

Toplantıda Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Koordinatörü Fikret Hıdır, TIR ile ilgili bilgilendirmeler yaparak 2 ay boyunca tanıtım çalışmalarının yaklaşık 8 bin km yol kat edilerek sürdüğünü ifade etti. Binlerce kişiye Bodrum’u anlattıklarının altını çizen Hıdır, her bölgede beğeniyle karşılandıklarını ve iç turizmin canlanması için güçlü bir çalışma olduğunu sözlerine ekledi. Hıdır, açılış konuşmasında tanıtım çalışmaları ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Çok özel bir gün bizim için. Çok zor bir projeydi. İlk başladığımız anda bu kadar artısı ve getirisi olacağını çok hayal edemiyorduk ama ilk toplantılardan beri hazırlık süreci, TIR yola çıkana kadar yapılan her şey TIR yola çıktıktan sonra işimizi kolaylaştırdı. Şunu söylemek istiyorum: İki ay boyunca Anadolu’nun Bodrum’u ne kadar çok sevdiğini görme şansımız oldu. Bu şansı bize verdiği için Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyorum ekip arkadaşlarımla birlikte. Yaklaşık 8 bin kilometre 30 il ve videoda da gördünüz milyonlarca insan gerçekten Türkiye’de milyonlarca insana bir şekilde ulaştık. TIR’ı ziyaret eden 550, 600 bin kişi oldu yaklaşık. Bulunduğumuz meydanlarda Anadolu’nun, şehirlerin kalbinde olmaya çalıştık hep. Bunu yaparken de kaymakamlığımızın, valiliğimizin yazışmaları yapıyor olması inanılmaz büyük kolaylık sağladı. Ankara Kızılay’daydık, Eskişehir Cumhuriyet Meydanındaydık, Bursa Kent Meydanındaydık. Sadece Google’da Eşsiz Bodrum ile ilgili 57 bin 500 içerik var. 2 ay içerisinde oluştu. Reklam eş değeri, yerel ve ulusal gazetelerde yayınlanan reklam eşdeğeri rakamı 622 bin dolar. Yaklaşık 5 milyon kişiye ulaşmış. Sosyal medyada toplam erişim 800 bin ve ciddi bir beğeni almış. 13 bin civarında. Sadece bu rakamlar yapılan projenin, gidilen yolun aslında geri dönüşünün ne kadar etkili olduğunu gösteriyor bize.”

Yaptıkları çalışmanın Bodrum’a faydası olması dileğinde bulunan Hıdır, şöyle devam etti:

“Gerçekten 22 metrelik TIR’ı 2 ay boyunca 30 ile götürmek büyük bir operasyon. BODER, bizim tüm konaklamalarımızı organize etti. Türkiye’de kalınabilecek en iyi otellerde kaldık. Bodrum’un ağırlığını her yerde hissettirdik o anlamda. TÜRSAB tüm BYK’leri yönlendirdi. Özellikle Doğuda, Güneydoğu’da, Karadeniz’de çok yardımcı oldular, çok destek oldular bize. Özellikle Diyarbakır. Çok teşekkür ettiler. Bodrum Diyarbakır’a gelebiliyorsa herkes gelebilir çok teşekkür ediyoruz dediler. Umarız ekip arkadaşlarımızla birlikte iyi bir iş yapmışızdır. Doğru sonuçlara ulaşır Bodrum’a faydası olur.”

Fikret Hıdır, daha sonra ekipte yer alan Kenan Akgün, İlknur Özsezgin, Süleyman Uzman ve Okan Altıok’u davet ederek harcadıkları emek için teşekkür etti.

TIR’ın yol hikâyesinin anlatıldığı videonun izlenmesinin ardından ise sırayla STK temsilcileri konuşma yaptı.

TÜRSAB Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel, Bodrum’un güzel bir çalışmaya imza attığını belirterek, “Çok teşekkürler. Ben sadece şunu eklemek isterim. Bodrum ülkemizin içinde bulunduğu şu zor koşullarda aynı anda birkaç şeyi başardı. Kimimiz az kimimiz çok birleşmeyi başardık.  Bunun bu koşulda olması bana göre çok daha önemli ve Başkanımıza teşekkür ediyorum. Cesaretle girdi devam etti. Tüm katılanlara özellikle tanıtım ekibimize çok teşekkür ediyoruz. Umarım başka imecelerde yine hep birlikte oluruz.” şeklinde konuştu.

Özay Kartal, bu çalışmanın reklam literatüründe Road Show adını aldığını söyleyerek, “Bodrum olarak iki tane ilk başardık. Birincisi, hiçbir turizm destinasyonu böyle bir Road Show operasyonu gerçekleştiremedi. İşte sevgili başkanlarımın da söylediği gibi hep düşüncede ya da planda kalmış. Bodrum bu Road Show’u gerçekleştirebilen ilk turizm destinasyonu. İkinci ilkimiz de iki ay gibi kısa bir sürede 30 ili dolaşabilmiş bir Road Show organizasyonunu ne büyük firmalar ne de başka bölgeler gerçekleştiremedi.” dedi.

Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Halil Özyurt ise bu çalışmada emeği olanlara teşekkür ederek, “Özellikle bu çalışmada bize destek olan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) yönetim kuruluna ve üyelerine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise, Bodrum’un iç turizmi canlandırması gerektiğine vurgu yaparak şunları söyledi.

“Değerli arkadaşlar, öncelikle biz tabii perdenin ön yüzündeyiz bir de perdenin arkasında gerçek kahramanlar var, biraz önce Fikret’in saydığı gibi. Bu bir inanma meselesi. Tabii burada inanma meselesi derken gerçekten biz, hiçbir zaman dar alanda kısa paslaşmalar yapmadık, top çevirmedik. Çünkü gerçekten Bodrum’un iç turizmi hareketlendirmesi lazım çünkü bizim çok büyük bir rakibimiz var iç turizmde Antalya. Bizim, bunun dışında bir rakibimiz yok çünkü Antalya yurt dışını kapattığı anda en büyük turizmi iç turizme yapıyor.

 

 

Anadolu’yu davet ediyoruz

Bizim yapmış olduğumuz bu çalışma esasında bizim, Anadolu’ya çıkardığımız bir davetiye. Çünkü Anadolu halkı biraz da Fikret Bey’in dediği gibi bizi hiç yalnız bırakmadı. Gittiğimiz her yerde misafirperverce karşılandık. Tabi bunun altında yatan neden nedir? Anadolu halkıda Bodrum’a geldiğinde aynı şekilde sevgi ve saygıyı görüyor. Bizde işte bu sevgi ve saygının hep devam etmesi lazım. Onun için ben, gerçekten bu projede emeği geçen, bu projeyi destekleyen Bodrum’un bütün sivil toplum örgütlerine, başkanlarına ve hiçbir art niyet düşünmeden el ele tutuşan, Bodrum’un birlik ve beraberliğini bütün Anadolu’ya yayan değerli Bodrum halkına ve özellikle turizmci arkadaşlarıma bir defa daha teşekkür etmek istiyorum.

Desteği, birlik ve beraberlikle gerçekleştirdik

Tabi bunlar kolay şeyler değil arkadaşlar. Baktığımız zaman çok kolaymış gibi geliyor, anlatılırken çok kolay anlatılıyor ama bunun arkasında müthiş bir lojistik destek var. Bu destek ne tek başına Bodrum Belediye Başkanlığı’na ait, ne de bir turizmci arkadaşımıza bu sadece birlik ve beraberliğe ait. Özellikle ben, burada bize büyük destek veren genç turizmci arkadaşlarım adına teşekkür etmek istiyorum. Bodrum Tanıtım Vakfı olarak gerçekten çok güzel şeyler yapıyoruz. Şu anda da yine gelecek olan misafirlerimizi ağırlamak için çekirdek kadroyla Bodrum’un tanıtımına başladık bile. Yani biz, hiçbir zaman ayağımızı gaz pedalından kaldırmıyoruz arkadaşlar. Çünkü ben her zaman söylüyorum ve söylemeye de devam edeceğim.

Geçim kaynağı turizm olan yöneticiler, yöresini tanıtmak için bir şeyleri harcamaktan korkmasınlar, çekinmesinler

Bizim gibi birinci geçim kaynağı turizm olan bölgelerin yerel yöneticileri, yöresini tanıtmak için bir şeyleri harcamaktan korkmasınlar, çekinmesinler çünkü bunların hepsi çok farklı olarak geri dönüyor bize. İşte, bakın  bize bu işin geri dönüşü yedi yüz bin dolar. Düşünebiliyor musunuz? Belki daha fazla belki de bir milyon dolar. Bilemediğimiz daha neler var; göremediğimiz, duyamadığımız. Çünkü bizim gibi yerlerin en büyük özelliği huzurdur arkadaşlar. Huzuru da ekonomik güç getirir. Eğer bir yöre ekonomik gücünü kaybetmeye başlarsa ahlaki çöküşler başlar ve bu da hırsızlığı, kavgayı birçok olumsuz etkinlikleri getiriri ki insanlar bu Bodrum’a ne için geliyor? Huzuru için geliyor. Onun için ekonomik seviyeyi yüksek tutmak bir yerel yöneticinin en büyük görevidir ve bunun için de bakın  hiçbir zaman, İsmail Başkanım da burada, Bodrum’un tanıtımına olsun, kültür ve sanat faaliyetlerine olsun, yurt dışından gelen misafirlerine olsun, her türlü kolaylığı maddi manevi desteği vermeye devam ediyoruz. Onun için ben en şanslı Belediye Başkanlarından biriyim. Türkiye’nin çünkü böyle güzel insanların olduğu bir yerde belediye başkanlığı yapıyorum. Sıkıştığımız zaman bir araya gelebiliyoruz.

Turizm çalışmalarında yeni bir projenin de müjdesini veren Başkan Kocadon, haziran ayı içinde Moskova’da büyük bir stant açacaklarını belirterek sözlerine devam etti:

Turizm çalışmalarında yeni bir projeyi daha hayata geçiriyoruz

Geçenlerde burada bir toplantı yaptık. Bodrum’un beş yıldızlı otelleriyle çağırmamıza rağmen bazı arkadaşlarımız gelmedi kimisi sonradan mazeret bildirdiler ama inanan bir gurup yine geldi. Yankında o projeyi de gerçekleştiriyoruz. 16-18 Haziran’da Moskova’da en büyük yerinde Bodrum olarak en büyük standı açıyoruz. Türkiye’nin Bununda şu anda yüzde 70, 75’ini başarmış durumdayız. Demek ki inandıktan sonra her şey başarılıyor arkadaşlar ama sadece bir kişinin inanması lazım değil.

Önce kendini seveceksin sonra etrafına sevdireceksin sonrada hep beraber sevileceksin

Önce, benim bir sözüm vardı, önce kendini seveceksin sonra etrafına sevdireceksin sonrada hep beraber sevileceksin. Arkadaşlar kendini sevmezsen hiçbir şeyi başaramazsın. Biz, bu projelerin hepsini seviyoruz. Bodrum için olduğuna inanıyoruz. Sadece ben değil, bütün Bodrum yarımadası, sivil toplum  örgütleri inanıyor, halkı inanıyor. Onun için özellikle ben, burada değerli kaymakamımıza ve valimize de çok teşekkür etmek istiyorum. Bize müthiş destek verdiler ve sahip çıktılar. Emeği geçen herkese bir defa daha teşekkür ediyorum. Gelecek Bodrum’un diyorum. Eşsiz Bodrum diyorum, Bodrum‘dan daha güzeli yoktur diyorum. I love u Bodrum.

20 Mart – 21 Mayıs tarihleri arasında Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı; Aydın, İzmir, Balıkesir, Eskişehir, Bursa, Çanakkale,  Edirne,  Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Zonguldak, Bartın, Samsun, Ordu, Trabzon, Rize, Artvin, Kars, Erzurum, Sivas, Malatya, Diyarbakır, Hatay, Adana, Mersin, Kayseri, Ankara, Konya, Antalya ve Denizli olmak üzere 30 ili gezerek her ilde önemli noktalarda konakladı. Oradaki vatandaşlara Bodrum’un eşsiz özelliklerini anlatarak, insanları ilk ağızdan Bodrum’a davet etti. 7 bin 898 km yol kat eden Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı ile Bodrum, tanıtım çalışmaları ile 622 bin 460 dolar reklam eşdeğerini elde etti. Basında yer alarak 4 milyon 960 bin 268 kişiye ulaştı. Ayrıca sosyal medya hesaplarında da toplam 800 bin erişime ulaşarak da Bodrum’un güzelliklerini anlattı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
adana escort adapazarı escort adıyaman escort afşin escort afyon escort ağrı escort ahlat escort akçaabat escort akçakale escort akçakoca escort akdeniz escort akhisar escort aksaray escort akşehir escort aksu escort akyazı escort alanya escort alaşehir escort aliağa escort altıeylül escort altınordu escort amasya escort anamur escort ankara escort antakya escort antalya escort araklı escort ardahan escort ardeşen escort arnavutköy escort atakum escort avanos escort avcılar escort aydın escort ayvacık escort ayvalık escort aziziye escort babaeski escort bafra escort bağcılar escort bağlar escort balıkesir escort bandırma escort bartın escort batıkent escort batman escort battalgazi escort bayburt escort belek escort besni escort beylikdüzü escort beyşehir escort biga escort bilecik escort bingöl escort birecik escort bismil escort bitlis escort bodrum escort bolu escort bor escort bornova escort boyabat escort bozüyük escort buca escort bucak escort bulancak escort bulanık escort bünyan escort burdur escort bursa escort çan escort çanakkale escort canik escort çankaya escort çankırı escort çarşamba escort çayeli escort çekmeköy escort çerkeş escort çerkezköy escort çeşme escort ceyhan escort çivril escort çorlu escort çorum escort çubuk escort çukurova escort çumra escort dalaman escort darıca escort datça escort davutlar escort defne escort denizli escort derince escort develi escort didim escort digor escort dinar escort diyadin escort diyarbakır escort doğanşehir escort doğubayazıt escort dörtyol escort dulkadiroğlu escort düzce escort edirne escort edremit escort efeler escort elazığ escort elbistan escort emirdağ escort erbaa escort erdemli escort ereğli escort erenler escort ergani escort ergene escort erzincan escort erzurum escort escort esenler escort eskil escort eskişehir escort espiye escort eyyübiye escort fatih escort fatsa escort fethiye escort finike escort fındıklı escort gaziantep escort gaziemir escort gebze escort gediz escort gelibolu escort gemerek escort gemlik escort gerede escort giresun escort gölbaşı escort gölcük escort görele escort görükle escort göynük escort gümbet escort gümüşhane escort güngören escort güroymak escort gürsu escort hakkari escort haliliye escort hatay escort haymana escort horasan escort iğdır escort ilgaz escort i̇lkadım escort i̇negöl escort i̇skenderun escort isparta escort i̇stanbul escort i̇zmir escort i̇zmit escort i̇znik escort kadirli escort kadıköy escort kağıthane escort kağızman escort kahta escort kaman escort kangal escort kapaklı escort karabük escort karacabey escort karahayıt escort karaköprü escort karaman escort karatay escort karesi escort kars escort karşıyaka escort kartal escort kaş escort kastamonu escort kaynaşlı escort kayseri escort keçiören escort kemer escort kepez escort keşan escort keskin escort kestel escort kilis escort kırıkhan escort kırıkkale escort kırkağaç escort kırklareli escort kırşehir escort kızıltepe escort kocaeli escort kocasinan escort konak escort konya escort konyaaltı escort körfez escort korkuteli escort köyceğiz escort kozan escort kumluca escort kumru escort kuşadası escort kütahya escort lara escort lüleburgaz escort malatya escort malazgirt escort malkara escort maltepe escort mamak escort manavgat escort manisa escort maraş escort mardin escort marmaris escort melikgazi escort menemen escort menteşe escort meram escort mersin escort merzifon escort mezitli escort milas escort mucur escort mudanya escort mudurnu escort muğla escort muratpaşa escort muş escort mut escort nazilli escort nevşehir escort niğde escort niksar escort nilüfer escort nizip escort nurdağı escort ödemiş escort of escort oltu escort onikişubat escort ordu escort orhangazi escort ortahisar escort ortaköy escort osmancık escort osmangazi escort osmaniye escort palandöken escort pamukkale escort pamukova escort patnos escort payas escort pazar escort pazarcık escort pendik escort polatlı escort rize escort safranbolu escort şahinbey escort sakarya escort salihli escort samandağ escort samsun escort sandıklı escort şanlıurfa escort sapanca escort sarıçam escort sarıkamış escort sarıyer escort şarkışla escort şehitkamil escort selçuklu escort selim escort serdivan escort serik escort seyhan escort siirt escort silifke escort simav escort sincan escort sinop escort şişli escort sivas escort siverek escort şırnak escort söğüt escort söke escort soma escort sultangazi escort suluova escort sungurlu escort sur escort suruç escort suşehri escort susurluk escort talas escort tarsus escort taşova escort tavşanlı escort tekirdağ escort terme escort tire escort tirebolu escort tokat escort torbalı escort toroslar escort trabzon escort turgutlu escort turhal escort türkoğlu escort tuzla escort ulus escort ümraniye escort ünye escort ürgüp escort urla escort uşak escort üsküdar escort üzümlü escort van escort varto escort viranşehir escort yahşihan escort yahyalı escort yakutiye escort yalova escort yatağan escort yenişehir escort yeşilyurt escort yıldırım escort yıldızeli escort yomra escort yozgat escort yunusemre escort yüreğir escort zara escort zeytinburnu escort zile escort zonguldak escort Aydın escort muğla escort tekirdağ escort manisa escort balıkesir escort manavgat escort alanya escort fethiye escort didim escort trabzon escort elazığ escort ordu escort kütahya escort ısparta escort rize escort maraş escort yalova escort giresun escort yozgat escort tokat escort şanlıurfa escort sivas escort batman escort erzurum escort sinop escort kırşehir escort karaman escort kırıkkale escort bolu escort amasya escort niğde escort uşak escort edirne escort çorum escort osmaniye escort zonguldak escort van escort erzincan escort söke escort nazilli escort kuşadası escort efeler escort didim escort çine escort bodrum escort fethiye escort marmaris escort dalaman escort menteşe escort milas escort ortaca escort seydikemer escort çerkezköy escort çorlu escort ergene escort kapaklı escort malkara escort süleymanpaşa escort akhisar escort alaşehir escort salihli escort şehzadeler escort soma escort turgutlu escort yunusemre escort bandırma escort altıeylül escort ayvalık escort bigadiç escort burhaniye escort gönen escort karesi escort susurluk escort ayvacık escort biga escort çan escort gelibolu escort yenice escort akçaabat escort araklı escort of escort ortahisar escort yomra escort karakoçan escort kovancılar escort altınordu escort fatsa escort perşembe escort ünye escort tavşanlı escort simav escort domaniç escort eğirdir escort yalvaç escort ardeşen escort cayeli escort fındıklı escort pazar escort afşin escort dulkadiroğlu escort Elbistan escort onikişubat escort pazarcık escort türkoğlu escort altınova escort çiftlikköy escort çınarcık escort bulancak escort espiye escort eynesil escort görele escort piraziz escort tirebolu escort yağlıdere escort sorgun escort sarıkaya escort çayıralan escort boğazlıyan escort akdağmadeni escort erbaa escort niksar escort turhal escort zile escort viranşehir escort suruç escort siverek escort karaköprü escort haliliye escort eyyübiye escort akçakale escort zara escort Yıldızeli escort suşehri escort şarkışla escort gemerek escort kozluk escort sason escort aziziye escort horasan escort oltu escort palandöken escort yakutiye escort ayancık escort boyabat escort gerze escort kaman escort mucur escort ermenek escort sarıveliler escort keskin escort yahşihan escort gerede escort göynük escort mengen escort mudurnu escort göynücek escort gümüşhacıköy escort merzifon escort suluova escort taşova escort bor escort çamardı escort ulukışla escort banaz escort eşme escort sivaslı escort havsa escort ipsala escort keşan escort osmancık escort sungurlu escort bahçe escort hasanbeyli escort kadirli escort toprakkale escort alaplı escort çaycuma escort ereğli escort kilimli escort başkale escort ipekyolu escort özalp escort tuşba escort kemah escort refahiye escort tercan escort üzümlü escort http://www.ddtshanghaiescort.com Antalya escort Bursa escort Mersin escort Aydın escort Balıkesir escort Çanakkale escort Kıbrıs escort Kütahya escort Manisa escort Muğla escort Tekirdağ escort Trabzon escort Yalova escort Isparta escort Maraş escort Ordu escort Rize escort Sivas escort Afyon escort Aksaray escort Giresun escort Şanlıurfa escort Yozgat escort Erzurum escort Amasya escort Çorum escort Tokat escort Uşak escort Van escort Bolu escort Burdur escort Kırşehir escort Niğde escort Osmaniye escort Zonguldak escort Düzce escort Edirne escort Erzincan escort Karabük escort Karaman escort Kastamonu escort Kırıkkale escort Kırklareli escort manavgat escort alanya escort belek escort aksu escort finike escort gazipaşa escort güllük escort kaş escort kemer escort kepez escort konyaaltı escort korkuteli escort kumluca escort lara escort muratpaşa escort serik escort gemlik escort gürsu escort inegöl escort iznik escort mudanya escort nilüfer escort orhangazi escort osmangazi escort yıldırım escort kuşadası escort didim escort nazilli escort söke escort efeler escort bandırma escort altıeylül escort edremit escort karesi escort susurluk escort bodrum escort gümbet escort turgutreis escort dalaman escort fethiye escort köyceğiz escort marmaris escort çerkezköy escort çorlu escort kapaklı escort süleymanpaşa escort meram escort anamur escort erdemli escort mezitli escort silifke escort tarsus escort akhisar escort salihli escort soma escort turgutlu escort girne escort lefkoşa escort biga escort çan escort gelibolu escort dinar escort emirdağ escort sandıklı escort merzifon escort suluova escort taşova escort yeşilyurt escort gerede escort mengen escort bucak escort kadirli escort osmancık escort sungurlu escort akçakoca escort ipsala escort keşan escort kilimli escort üzümlü escort aziziye escort palandöken escort yakutiye escort bulancak escort espiye escort tirebolu escort safranbolu escort lüleburgaz escort gediz escort simav escort tavşanlı escort elbistan escort fatsa escort ünye escort ardeşen escort çayeli escort birecik escort eyyübiye escort haliliye escort siverek escort suruç escort viranşehir escort kangal escort şarkışla escort suşehri escort yıldızeli escort erbaa escort niksar escort turhal escort akçaabat escort araklı escort of escort ortahisar escort sorgun escort www.elmasajeinfantil.com istanbul masaj salonu ankara masaj salonu izmir masaj salonu bursa masaj salonu antalya masaj salonu adana masaj salonu konya masaj salonu şanlıurfa masaj salonu gaziantep masaj salonu kocaeli masaj salonu mersin masaj salonu diyarbakır masaj salonu hatay masaj salonu manisa masaj salonu kayseri masaj salonu samsun masaj salonu balıkesir masaj salonu maraş masaj salonu van masaj salonu aydın masaj salonu tekirdağ masaj salonu sakarya masaj salonu denizli masaj salonu muğla masaj salonu bağcılar masaj salonu bahçelievler masaj salonu esenler masaj salonu esenyurt masaj salonu kadıköy masaj salonu kağıthane masaj salonu kartal masaj salonu küçükçekmece masaj salonu maltepe masaj salonu pendik masaj salonu sultangazi masaj salonu ümraniye masaj salonu üsküdar masaj salonu aliağa masaj salonu alsancak masaj salonu bayraklı masaj salonu bornova masaj salonu buca masaj salonu çeşme masaj salonu çiğli masaj salonu gaziemir masaj salonu karşıyaka masaj salonu konak masaj salonu menemen masaj salonu ödemiş masaj salonu torbalı masaj salonu çankaya masaj salonu keçiören masaj salonu mamak masaj salonu polatlı masaj salonu sincan masaj salonu alanya masaj salonu belek masaj salonu kaş masaj salonu kemer masaj salonu korkuteli masaj salonu lara masaj salonu manavgat masaj salonu serik masaj salonu side masaj salonu didim masaj salonu efeler masaj salonu kuşadası masaj salonu nazilli masaj salonu altıeylül masaj salonu bandırma masaj salonu edremit masaj salonu karesi masaj salonu susurluk masaj salonu gemlik masaj salonu gürsu masaj salonu inegöl masaj salonu mudanya masaj salonu nilüfer masaj salonu osmangazi masaj salonu yıldırım masaj salonu biga masaj salonu çan masaj salonu gelibolu masaj salonu adıyaman masaj salonu afyon masaj salonu ağrı masaj salonu aksaray masaj salonu amasya masaj salonu ardahan masaj salonu artvin masaj salonu bartın masaj salonu batman masaj salonu bayburt masaj salonu bilecik masaj salonu bingöl masaj salonu bitlis masaj salonu bolu masaj salonu burdur masaj salonu çanakkale masaj salonu çankırı masaj salonu çorum masaj salonu düzce masaj salonu edirne masaj salonu elazığ masaj salonu erzincan masaj salonu erzurum masaj salonu eskişehir masaj salonu giresun masaj salonu gümüşhane masaj salonu ığdır masaj salonu ısparta masaj salonu karabük masaj salonu karaman masaj salonu kastamonu masaj salonu kilis masaj salonu kırıkkale masaj salonu kırklareli masaj salonu kırşehir masaj salonu uşak masaj salonu kütahya masaj salonu malatya masaj salonu mardin masaj salonu nevşehir masaj salonu niğde masaj salonu ordu masaj salonu trabzon masaj salonu osmaniye masaj salonu rize masaj salonu siirt masaj salonu sinop masaj salonu sivas masaj salonu tokat masaj salonu karahayıt masaj salonu pamukkale masaj salonu nizip masaj salonu şahinbey masaj salonu şehitkamil masaj salonu antakya masaj salonu defne masaj salonu iskenderun masaj salonu darıca masaj salonu gebze masaj salonu gölcük masaj salonu izmit masaj salonu körfez masaj salonu akşehir masaj salonu beyşehir masaj salonu ereğli masaj salonu karatay masaj salonu meram masaj salonu selçuklu masaj salonu akhisar masaj salonu alaşehir masaj salonu soma masaj salonu turgutlu masaj salonu akdeniz masaj salonu anamur masaj salonu erdemli masaj salonu mezitli masaj salonu silifke masaj salonu tarsus masaj salonu toroslar masaj salonu yenişehir masaj salonu bodrum masaj salonu dalaman masaj salonu fethiye masaj salonu köyceğiz masaj salonu marmaris masaj salonu menteşe masaj salonu milas masaj salonu adapazarı masaj salonu serdivan masaj salonu atakum masaj salonu çarşamba masaj salonu ilkadım masaj salonu eyyübiye masaj salonu siverek masaj salonu viranşehir masaj salonu çerkezköy masaj salonu çorlu masaj salonu erbaa masaj salonu