AsayişGündemManşet

ASAYİŞ TOPLANTISINA VALİ BAŞKANLIK ETTİ

Asayiş toplantısıBodrum’da Muğla Valisi Amir Çiçek’in başkanlığında Asayiş Toplantısı yapıldı.

Bodrum Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Çiçek’in yanı sıra Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Faruk Karaşahin, İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, Sahil Güvenlik Bodrum Karakol Komutanı Binbaşı Süleyman Ercan ile bazı ilçe güvenlik amirleri katıldı.

Toplantının başında basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Muğla Valisi Amir Çiçek, “Biliyorsunuz biz vatandaş odaklı hizmetleri yerine giderek yapıyoruz. Bodrum’daki genel güvenlik ne durumda, bununla ilgili arkadaşlarımızla değerlendirme yapacağız” dedi. Vali Çiçek şunları söyledi:

“Bodrum bir marka turizm şehri. Bodrum güvenliğiyle huzuruyla, tesisleriyle, kalitesiyle güzel bir hizmet yapıyor. İnşallah 2017’de de aynı şekilde devam edecektir. Biz bu konuda Bodrum’da öncelikle vatandaşın can ve mal güvenliği, huzurunu ön planda tutuyoruz. Turizmle ilgili hanutçuluk varsa onun üzerinde duracağız. Dışarıdan gelen arkadaşlarımız burada kendi evinde gibi kendisini hissedecek. Şu andaki yaptığımız toplantı da her zaman ilçelerde gerçekleştirdiğimiz rutin toplantılardan biri.”

Turizmin bu yıl geçtiğimiz yıla oranla daha iyi olacağına işaret eden Muğla Valisi Amir Çiçek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Turizmde daha önceki yıllara göre düşüş var. Bu tamamen Muğla kaynaklı değil, ülke genelinde yüzde 40’a yakın azalma oldu. Geçen seneki verileri bu ayla karşılaştırıldığında bir artış var. İnanıyoruz ki geçen senenin üzerinde bir turizm olacak. Ama 2014’deki gibi zirveye çıkar mı, çıkarsa bizim için çok sürpriz olur. Ama şu andaki veriler iyi durumda. Bodrum’da da iyi bir tanıtım hamlesi yapıldı. Bodrum tanıtım tırı 30 ili dolaşıyor. Bodrum’da da geçen yıla göre bir artış olacağını tahmin ediyorum.”

Muğla Valisi Amir Çiçek, ilçedeki asayiş konusunda ise “Asayiş olayları geçmiş yıllara bakarsak şimdi iyi düzeyde. Tabi adi suçlar oluyor, onların da biz üzerine gidiyoruz. Ben vatandaşlara şunu öneriyorum; burada herhangi bir şey olduğunda 155’i, 156’yı hatta 112’yi ararsa biz gereken tedbiri alırız” diye konuştu.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu