GündemKültür SanatManşet

MİNİK DANSÇILAR HAYRAN BIRAKTI

SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC

Bodrum Dans Kulübü (BDK) Modern Dans bölümü ve Ritmik Jimnastik bölümlerinin öğrencileri, özel bir okulun konferans salonunda velileri için muhteşem bir gösteri sundular.

BDK bünyesinde iki yıl önce başlayan Modern Dans kursları ile geçtiğimiz yıl başlayan Ritmik Jimnastik kurslarına katılan minik ve genç sporcular, velileri için hazırladıkları gösteri ile salondaki herkesi büyülediler. Yapılan gösteriyi yaklaşık dört yüz kişi izledi. Öğrenci velileri ve yakın akrabalarının katıldığı izleyici grubu sık sık alkışlarla minik dansçılara moral verdiler.

Yaklaşık on altı farklı gösterinin sunulduğu etkinlikte minik dansçılar esneklik, ritm, senkron, müzik ve dans uyumu becerilerini başarıyla sergilediler.

Bodrum’da ilk kez verilen Ritmik Jimnastik kurslarının öğrencileri de muhteşem bir görsel şölen sundular.

Gösterinin sonunda Bodrum Dans Kulübü başkanı Fatih Özvezneci TED Koleji müdürü Fırat Asyalı’yı sahneye davet ederek  konferans salonunu kullanma fırsatı verdiği için kendisine  teşekkür etti. Fırat Asyalı da çocukların gelişiminde dans, spor ve sanatın önemine vurgu yaparak Bodrum Dans Kulübü’nü bu yöndeki çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Kulüp başkanı Fatih Özvezneci şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yıl başladığımız modern dans ve Ritmik Jimnastik kurslarımızda oldukça fazla yol katettik.  Öğrencilerimiz ile gurur duyuyoruz ve öğrencilerimizin en büyük destekçisi olan siz ailelerini de bu eğitim dönemindeki desteklerinizden dolayı tebrik ediyorum.

Bu yıl 18. yılımızı tamamladığımız Bodrum Dans Kulübü, artık büyük bir aile oldu. Bu ailemizin en genç üyelerini de az önce hep birlikte izledik. Minik ve genç sporcularımız artık daha büyük işler başarmaya hazırlar. Artık ailemizin bu minik üyelerini, Bodrum Dans Kulübü’nün yetişkin üyeleri ile tanıştırmanın zamanı geldi. Bu tanışmayı kuruluşumuzun 18. yıldönümü etkinliklerinde yapmayı planlıyoruz.

21 Ocak Cumartesi akşamı, kulübümüzün 2016 yılı kursiyerlerinin tamamının katılımı ile muhteşem bir yemekli gece organize ettik. Bu gece için tüm bölümlerimiz birbirinden güzel gösteriler hazırladılar. Tango’dan Halk oyunlarına, Hip Hop’tan Sirtaki’ye kadar onlarca muhteşem gösteri sizleri bekliyor. Gecenin açılış gösterilerini de en genç sporcularımız olan ve bu akşam izlediğimiz gösterileri ile bizleri gururlandıran Modern Dans ve Ritmik Jimnastik sporcuları yapacaklar.

Bu akşam sergiledikleri muhteşem performansları ile bizleri büyüleyen tüm sporcularımız başta olmak üzere, Modern Dans antrenörümüz Alyonka Burlakova ve Ritmik Jimnastik Antrenörümüz Iryna DÜLGER’i başarılarından dolayı tebrik ediyor,  bu başarıyı bizlerle paylaştığınız için siz değerli velilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Fatih Özvezneci, Modern Dans bölümü antrenörü Alyonka Burlakova, Ritmik Jimnastik Antrenörü Iryna Dülger için birer çiçek hediye etti.

Daha sonra antrenörler tüm öğrencilerini sahneye davet ederek yeni yıl hediyelerini dağıttılar.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu