GündemManşet

ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERİ SÜRDÜRÜYOR

zabita_ekipleri_denetim (3)Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri okul kantinleri, ekmek fırınları, pastaneler ile unlu mamul üretimi yapan imalathaneleri denetledi.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından, okul kantinleri, ekmek fırınları, pastaneler ile unlu mamul üretimi yapan işletmelerin ruhsat, hijyen ile kural ve yönetmeliklere uygunluk denetimleri yapılıyor.

Okul kantinlerinde son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin bulunup bulunmadığının ve fırınların hijyenik koşullara uyup uymadığının kontrolünün gerçekleştirildiği denetimler sırasında işletmelerin ruhsatları da kontrol edilirken fırınlarda bulunan ekmeklerin gramaj denetimi de yapılıyor.

Denetimlerin başladığı ilk günde ekmek fırınları ile unlu mamul üretimi yapan işletmelerdeki bacaların kontrolü de gerçekleştirilerek bacalardan çıkan duman ve kurumların çevreye verdiği kirliliği önlemek amacıyla başlatılan filtreli sulu baca sistemine geçmemiş olan ekmek fırınlarının işletmecileri uyarıldı. Yapılacak ikinci kontrolde eksiklerin giderilmemesi halinde zabıta ekiplerince cezai işlem uygulanacağı belirtilerek ayrıca standartlara uymayan işletmelerle ilgili olarak zabıta ekipleri tarafından yasal işlem başlatıldı.

Hijyenik koşullarda üretim yapan ve gramaj ile resmi evraklar açısından sıkıntıların bulunmadığı iş yerlerindeki işletmecilere ve çalışanlarına kurallara ve yönetmeliklere uymalarından dolayı teşekkür eden Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 4. Bölge kapsamında bulunan Yalıkavak, Gündoğan ve Göltürkbükü mahalleleri içinde bulunan iş yerlerinin denetimini bir hafta boyunca sürdürmeyi planlıyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu