AsayişGündemManşet

GÖZYAŞLARI İÇİNDE KIZLARINI BEKLİYORLAR

Bodrum-İlayda Erdemir16 yaşındaki İlayda sosyal medyadan son fotoğrafını paylaşıp ortadan kayboldu.

Bodrum’da sosyal medya aracılığı ile tanıştığı kişi ile kaçan genç kızından 45 gündür haber alınamıyor. Kayıplara karışan genç kızın sosyal medya üzerinden son olarak paylaştığı fotoğrafına “artık buralarda yokum, bu son fotoğrafım” yazdığı tespit edildi.

Gümüşlük mahallesinde oturan 16 yaşındaki İlayda Erdemir sosyal medyadan tanıştığı 21 yaşındaki U.A isimli genç ile kaçarak, sırra kadem bastı. 15 Ekim Cumartesi günü kız arkadaşı ile buluşan İlayda Erdemir’den arkadaşının yanından ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamadı. Kızlarından bir gün boyunca haber alamayan aile jandarma kayıp başvurusunda bulundu. Aile kendi çapında araştırma yaparak kızlarının gasptan aranan asker kaçağı olduğu idea edilen U.A. ile kaçtığını tespit etti. İşsiz olan babası kızının 45 gündür bir haber alamadıklarını söyleyerek bir umutla kızını beklediğini açıkladı. Beyninde Ur olan İlayda’nın annesi ise kızlarından gelecek güzel haberi bekliyor.

İlayda’nın Babası Ahmet Erdemir, kızından 45 gündür haber alamadıklarını belirterek “15 Ekim’de kız arkadaşı ile beraber gezmeye çıktılar Turgutreis’te. O günden beri haber alamadık. O günden beri hiçbir telefonumuza bakmıyor, aramıyor. Olayı jandarmaya bildirdik, onlar ifadelerimizi alıp savcılığa bildirdi. Polis ve jandarma tarafından aranıyor” dedi.

Kızının kaçırıldığını iddia eden Baba Erdemir “Kızımın arkadaşı babasına söylüyor Kızımın kaçtığını arkadaşının babası da bana gelip söylüyor. Ben kızımı aradım ardından kızımın telefonu kapalı. Ondan sonra anladık ki bir şeyler var. Ogün beraber gezdiği arkadaşına sorduk bizde. Arkadaşı bir çocukla tanıştığını onunla beraber gezmeye gideceklerini söyledi. Ama gezmeye gitmemişler beraber kaçmışlar. Facebook’tan tanışmışlar kaçmadan 15 gün önce Jandarma araştırmış bize söyledi. Bunlar oradan konuşmuşlar ve çocuk gelip kızımı götürüyor.

Kızının hayatından şüphelendiğini de açıklayan Erdemir “kızımın hayatından şüpheleniyorum çünkü askere gidiyorum demiş buraya gelmiş buradan alıp kuş adasına götürmüş kızımı. Edindiğimiz bilgilere göre çocuk gasptan aranıyormuş. Uyuşturucu kullanıyormuş. Bu durumlar karşısında hayatından bayağı endişe duyuyorum. Hiç aramadı bizi.” ifadelerini kullandı.

Kızının üzüntüsünden dolayı eşinin hasta olduğunu anlatan Erdemir “annesi rahatsızlandı, hastaneye gittik. Kalp krizi geçiriyordu nerdeyse. Şu anda ilaç tedavisi alıyor. Eşimin beyninde Ur var zaten bu olaylarda üst üste gelince bayağı yıprandı” şeklinde konuştu.

İlayda’nın annesi Birsen Erdemir ise kızını çok özlediğini söyleyerek “bir haber ver bize kızım, sağmışın ölümüsün, dirimisin bir haber ver ne olur. Bir telefon etsin sağım diye. Her gün hastayım, sinirim, moralim çok bozuk. Arkadaşıma gidiyorum dedi ve o günden beri bir haber alamıyoruz. İzin vermezdim normalde o gün izin veresim tuttu” dedi.

Kızlarına hiç baskı yapmadıklarını söyleyen anne Erdemir, “kızımıza hiç baskı yapmazdık. Eski erkek arkadaşını bizimle babasıyla tanıştırmıştı. Baskıcı bir aile olsak buna bile izin vermezdik.

Erdemir ailesi kızları İlayda’nın kaçtığı çocuk ile de tanışacaklarını vaat ederek bir an önce eve gelmesini istedi. Eğer erkek arkadaşını seviyorsa onunda tanıyabileceklerini ifade eden aile kızlarını görenler duyanların haber vermesini istedi.

Öte yandan sosyal medya hesaplarından çektiği bir fotoğrafın altına “Bu fotoda faceye attığım son foto olarak kalsın artık yokum buralarda” yazısını paylaştı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu