AsayişGündemManşet

İL İMAMI YAKALANDI

polis-gözaltıMuğla’daki FETÖ/PDY örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, il imamı yakalanarak gözaltına alındı.

FETÖ/PDY örgütü Muğla yapılanması içerisinde faaliyet gösteren İl imamı, İl Eğitim Danışmanı, Örgüte elaman kazandıran yapının sorumlusu, Sohbet Hocası, Dershane Müdürü,  Öğrenci Bölge Temsilcileri Sorumlusunun da aralarında bulunduğu üst düzey örgüt mensubu şahıslara yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında çalışmalarını sürdüren güvenlik güçleri eş zamanlı operasyon düzenledi.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, Menteşe, Fethiye, Ula ve Ortaca ilçeleri ile Yalova, İstanbul, Afyon, İzmir, Adıyaman, Diyarbakır, Kocaeli, Çorum, Antalya illerinde 02.12.2016 tarihinde eş zamanlı olarak 14 adreste şahısların ve dijital materyallerin/örgütsel dokümanların elde edilmesine yönelik yapılan aramalar neticesinde aralarında;

Örgütün 2014-2016 tarihleri arasındaki il imamı İ.K., örgüte elaman kazandıran yapı sorumlusu T.A. ve dershaneler sorumlu müdürü M.Ç. yakalandı.

Şahısların üst ve ikamet aramalarında temin edilen çeşitli materyallere incelenmek üzere el konuldu. Güvenlik güçleri kimlikleri tespit edilen diğer şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar sürdürüyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu