GündemHayatKültür SanatManşet

PİYANİST GELİN KARİYERİNE BODRUM’DA DEVAM EDECEK

pageJaponya’nın ünlü piyanisti Türk gence aşık olunca her şeyini geride bırakıp evlenerek Bodrum’a yerleşti.

Japonya’nın başkenti Tokyo’ya turistlik gezi için giden Özgür Çalık gittiği lüks restoranda piyano çalan Hiroko Nagai ile tanıştı. Çalık, Tokyo’da yaşayan ve devlet sanatçısı unvanına sahip olan Nagai’ye aşık oldu. Müzik okulu ve bir albümü de bulunan Nagai Türk gençle kısa sürede evlenme kararı aldı. 34 yaşında olan Japon gelin tanışmalarının ilk ayında İstanbul’a gelerek Çalık’ın ailesiyle tanıştı. Ardından Çalık ve ailesi Japonya’ya giderek Nagai ’yi istedi. Japon örf ve adetlerine gören evlenen Çalık daha sonra piyanist eşini Türkiye’ye getirdi. Evlendikten sonra Bodrum’a yerleşen çiftin ilk işi Hiroko Çalık’a piyano almak oldu. Evin bir odasına yerleştirdikleri piyanoyu çalan Hiroko Çalık tek hayalinin Bodrum’da konser verip sanat hayatına Türkiye’de devam etmek olduğunu söyledi. Eşi Özgür Çalık ise eşi için tüm imkanlarını seferber edeceğini açıkladı.

2 yaşında piyano çalmaya başladığını söyleyen Hiroko Çalık “küçük yaşlarda piyano çalmaya başladım. Ailem benim piyano çalmamı fark ettiğinde beni konservatuara gönderdi. Bu konuda kendimi geliştirdim. Tokyo’da bir müzik okulum vardı. Ve çok lüks bir restoranda piyano çalıyordum. Bir tanede albümüm var. Bu işi artık Türkiye’de yapmak istiyorum. Eşimle Tokyo’da çalıştığım restoranda tanıştık 4 ay sonrada ben Türkiye’ye gelin geldim. Bodrum’da çok mutluyuz. Türk yemeklerini ve İnsanlarını çok seviyorum” dedi.

Hiroko Çalık’ın eşi Özgür Çalık ise tanışmalarını anlatarak “4 ay içerisinde tanıştık ve evlendik. Annemi Türk usulüne uygun istemek için kız evine Japonya’ya gittik. İsteme çok ilginç oldu. Annem bana Türkçe söylüyor be eşim Hiroko’ya İngilizce anlatıyorum, Hiroko ise ailesine Japonca söylüyordu. Sonra eşimin ailesi Japonca söylüyor, eşim İngilizce bana anlatıyor, bende anneme Türkçe söylüyordum. Çok uzun bir isteme süreci oldu. Daha sonra onların örf ve adetlerine göre evlenip Türkiye’ye geldik. Eşim Japonya’da ünlü bir piyanistti. Şimdide burada konserler vermesi için elimden geleni yapacağım. O piyano çalmaktan mutluluk duyuyor. Kendi eserleri bile var.  Eşim 3 buçuk aylık hamile yakında bebeğimizde olacak” ifadelerini kullandı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu