GündemManşet

29 EKİM CUMHURİYET KONSERİ

cumhuriyet_konseriCumhuriyetin ilanının 93. yılı kutlamalarında Bodrum Oda Orkestrası ve TOBAV Çoksesli Korosu konser verecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nün katkıları ve Turgutreis Mahalle Meclisi Grubunun ev sahipliğinde, Bodrum Belediyesi ve sanat dostu sponsorların destekleriyle düzenlenecek konserde Numan Pekdemir sanat koordinatörü, Nesrin Bayramoğulları şef; Altuğ Dilmaç solist, Sema Korkut konzertmeister, Nural Altar da koro şefi olarak yer alacak.

Bodrum Oda Orkestrası ve  TOBAV’ın (Devlet Tiyatrosu Opera ve Çalışanları Yardımlaşma Vakfı) yer alacağı konser, 29 Ekim  Cumartesi günü Turgutreis Atatürk Meydanında saat 20.00’de başlayacak.

Klasik müziğin en güzel eserlerinin yer aldığı programda Rossini, Brahms, Kodallı, Bizet, Sun gibi bestecilerin eserlerinin yanında Altuğ Dilmaç, klasik ve yerel müziğin en güzel örneklerini seslendirecek; Orhan Şaik Gökyay, Nazım Hikmet ve Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerinden bölümler okuyacak. Orkestra ve koro daha sonra İzmir Marşı, Karadeniz Marşı, Vatan Marşı, Ellinci Yıl Marşı, Onuncu Yıl Marşı gibi marşları konsere katılanlarla birlikte seslendirecek.

Turgutreisli sanatçı Numan Pekdemir’in Sanat Koordinatörlüğünde çalışmalarına başlayan Bodrum Oda Orkestrası, bu güne kadar değişik kentlerde pek çok konser verirken 2012 yılında Güney Kore’de 7 konserlik bir turneye katıldı. Bodrum Oda Orkestrası’nın çalışmaları Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nce de desteklenmektedir.

Konsere destek verenler arasında Gratis, Bodrum Kent Konseyi, Aegean Pearl Suits Hotel, Kortan Otel, Turgutreis Mahalle Meclisi,  D-Marin Turgutreis, Ersin Uslu, Ziya Nazik, Gülsen Karatoprak, Murat Nadir AŞ, Abdullah Yılmaz, Alim Şaşmaz, Zeynep Engin, Timur Kabaklarlı, Cahide Mermer, Arif Vidinli, Metin Çıngıloğlu, Turgutreis Mado, Çalıkoğlu, Doruk Kuruyemiş, Hasan Gürak, Özveren AŞ, Sünger Pizza, Turgutreis Beton, Foto Cavit de yer almaktadır.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu