GündemManşet

İLKER BAŞBUĞ: “FETÖ’NÜN ANA SİLAHI KİŞİSEL İSTİHBARAT…”

bdrum-ilker başbuğBodrum’da bir etkinliğe katılan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, FETÖ’nün en büyük silahının kişisel istihbarat olduğunu söyledi.

Dibeklihan Kültür Ve Sanat Köyünde “Atatürk’ün kitap aşkı, okudukları ve yazdıkları” hakkındaki söyleşiye katılan İlker Başbuğ, Mustafa Kemal Atatürk’ün yazdıklarını yorumlayarak hayatını anlattı. Birçok konuya değinen Başbuğ’u çok sayıda vatandaş ilgiyle dinledi. Nutuk kitabından örnekler veren ve Mustafa Kemal Atatürk’ün yazdığı birçok yazıyı ve söylediği sözleri de yorumlayan Başbuğ, Atatürk’ün bir kitabından örnek okuyarak Kişisel istihbaratın önemine değindi.

Kitapta yazılanları okuyan eski Genel Kurmay Başkanı Başbuğ, kişisel istihbaratın en tehlikeli silah olduğunu anlatarak şunları söyledi:

“Kişisel istihbarat en büyük silahtır. Bütün dünya bunun üzerine kuruludur. Kişilik bilgisi ve duygusal bilgi, empati ve kişilerin duygularını öğrenmesi, kalp duyguları ise aklın merkezidir. Gülen cemaatinin ana silahlarından bir tanesi kişisel istihbarat. Bu çok büyük bir kişisel istihbarat yapılanmasıdır. Bu kişisel istihbaratı Gülen cemaati çok büyük bir silah olarak kullandı, kullanıyor, kullanmaya da devam ediyor. Düşünce ve duygu ikisini birden yapabiliyorsanız, topluluğu arkanızdan götürmeniz, ölüme götürmeniz çok kolay.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu