ÇevreGündem

BODRUM KIYILARI RENKLENİYOR

Bodrum kiyilari renkleniyor (3)Bodrum Belediyesi ekipleri, yarımada genelinde peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyor. Turgutreis’te gerçekleşen çalışmalarda, sahil bandı çiçeklendirilerek renkli bir görünüme kavuştu.

Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından planlanan çalışmalar kapsamında Bodrum ilçesi genelinde, peyzaj çalışmalarının yanı sıra çevre düzenleme çalışmaları da yapılıyor. Ekipler, belediyenin sorumluluğunda bulunan cadde, sokak ve meydanlar ile halkın ve turistlerin rahatça denizden ve plajdan faydalandıkları sahil bantları boyunca gerekli görülen bölgelere, çeşitli türden bitkilerin ya da çiçeklerin dikimlerini yaparak çevreyi güzelleştiriyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Turgutreis Mahallesi Şevket Sabancı Caddesi sahil bandında bulunan peyzaj alanında, halk arasında “Sosyete Sarımsağı” diye bilinen lila rengindeki toplam 1000 adet çiçekli bitkiyi toprakla buluşturdu. Çiçeklendirme çalışmasının ardından Turgutreis sahili, rengarenk ve canlı bir görünüme kavuştu.

Çalışmaların bölge bölge, program dahilinde, tüm yarımada genelinde sürdüğü bildirildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu