AsayişGündemManşet

BODRUM ADLİYESİNDE HAREKETLİ SAATLER

bodrum adliyesiDarbe girişiminin ardından Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından görevden uzaklaştırıldığı bildirilen hakim ve savcıların bulunduğu liste arasında Bodrum Adliyesinde görev yapan 1 hakim ve 3 savcı da bulunuyor.

Darbe girişiminin ardından HSYK tarafından yapılan olağanüstü toplantının ardından 2 bin 745 hakim ve savcının önce görevden uzaklaştırılması daha sonrada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca gözaltına alınmaları kararı çıktı.

Bu isimlerden 4’ü Bodrum Adliyesinde görev yapıyor. Hakim Yasemin Demircan, Cumhuriyet Savcıları Levent Kaya, Mustafa Demircan ve
Ömer Faruk Aydın  geçtiğimiz gece gözaltına alındı. Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler hakim ve savcıların evlerinde ve araçlarında aramalar yaptı. Gözaltına alınan yargı üyelerinin işlemleri Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Barış Duman’ın başında olduğu 4 Cumhuriyet Savcısı tarafından yürütülüyor.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Terör Örgütü Üyeliği, Anayasayı İhlal suçlarından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmaya bağlı olarak kamuoyuna da yansıyan, Türkiye geneline gönderilen talimat yazıları ve HSYK’nıın açığa alma yazıları gereğince, söz konusu evraklarda adı geçen 3 savcı ve 1 hakime yönelik, gözaltına alma, arama ve el koyma kararlarının gereği için Bodrum Sulh Ceza Mahkemesinden alınan kararlar çerçevesinde, 4 Cumhuriyet Savcımız çalışmalarını sürdürmektedir. Soruşturma devam etmekte olup neticesinden ayrıca bilgi verilecektir.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu