GündemKültür SanatManşet

DON KİŞOT’UN İZLERİ SERGİSİ

don kisotun izleri (6)Don Kişot’un izleri sergisi sanatseverlerle buluştu

400. ölüm yıl dönümünde İspanya başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde çeşitli etkinliklerle anılan, Modern Avrupa’nın ilk romanı olarak kabul edilen Don Kişot’un yazarı Miguel De Cervantes, “Don Kişot’un İzleri” sergisiyle Bodrum’da sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen açılış kokteyli ile başlayan sergiye çok sayıda sanatsever vatandaş büyük ilgi gösterdi.

Sergiyi, başta Gustave Dore’den Picasso ve Dali’ye kadar yüzlerce ünlü dünya ressamının yanında ünlü Türk ressamlarından Paris’te yaşayan dünyaca ünlü sanatçılarımız Selçuk Demirel, Utku Varlık ve Onay Akbaş ile Prof. Devrim Erbil, Abidin Elderoğlu, Habip Aydoğdu, Yalçın Gökçebağ, Gürbüz Doğan Ekşioğlu,  Metin Yurdanur, Prof. Fevzi Karakoç, Prof. Zafer Gençaydın, Prof. Dr. Zahit Büyükişleyen, Prof. Dr. Hayati Misman gibi değerli sanatçıların Don Kişot için çizdikleri toplam 205 adet  resim ve tasarladıkları heykellerden oluşuyor.

Pablo Picasso’nun 1968 yılında yaptığı Don Kişot isimli resim ve Salvador Dali’nin 1957 yılında yaptığı iki eser sanatseverlerin ilgisini üzerlerine çekti.

Sergi 1 Ağustos 2016 tarihine kadar açık olacak sergi her gün 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu