ÇevreGündemManşet

ÇOCUK PARKINDA TRAFONUN NE İŞİ VAR!…

Bodrum-çocuk parkında trafoCevat Şakir Mahallesi sakinleri çocuk parkında bulunan trafonun çocuklar için tehlike yarattığını, bir çok kez yetkililere iletmelerine karşın çözüm bulamadıklarını ifade ederek, “Bu trafonun buradan kalması için illaki bir çocuğun ölmesi mi gerekiyor?” diye sordular.

Cevat Şakir Mahallesi sakinleri çocukları ile beraber oyun parkı içindeki trafonun bir an önce kaldırılması için yetkilileri uyardılar. Daha önce trafonun başka bir yere kaldırılması için 800’e yakın imza toplandığını, ancak hiçbir yetkilinin buradaki tehlikenin farkına varmadığını kaydettiler. Bu trafonun kendileri için büyük bir tehlike oluşturduğunun farkında olan çocuklar yetkililerden trafonun başka bir yere taşınması için gerekenlerin yapılmasını istiyor.
Sabah saatlerinde oyun parkına gelen 100’e yakın mahalle sakini çocukları ile beraber tarfonun oyun parkından bir an önce kaldırılması için yetkililere uyarıda bulundular. Çocuk parkının içinde bulunan Trafonun etrafına tel ile koruma konulmasına karşın, küçük bir çocuk bile elini uzatarak trafoya dokunabiliyor. Teknik olarak trafonun en az 15 metre etrafının koruma altına alınması gerekiyor. Zira 15 metreden itibaren trafo canlılar için tehlike yaratıyor.
Trafonun kaldırılması için bir araya gelen mahalleliler adına konuşan Didem Demirdaş adlı vatandaşın anlattıkları oldukça dikkat çekici. Demirdaş şunları söyledi; “Bu trafo 2-3 yıl önce kuruldu. Park zaten vardı. Yani parkın içine kuruldu. Trafonun buraya kurulması çok saçma. Hatta Hüseyin Boyacı’dan bir çocuk çarpıldı. Hatta birkaç gün çocuklarımızı parka sokmadık. Sonra bu kadar tel çektiler. Bunun hiçbir anlamı yok ki. Yağmur yağdığında da, su iletken olduğu için çocuklarımız tehlike altında. Demir sokarlar bilmeden. Çocuk bunlar çünkü. Üzerlerine çıkıp oynuyorlar bile. Kaç tane imza topladık. 800’e yakın. Ama hiç kimse ilgilenmedi. İlgilenseler zaten burada olmazdı. Çocuklarımızın zaten doğru dürüst oyun alanı yok. Böyle bir mahallede bir oyun alanı var ve buraya trafo koyuyorlar. Biz bundan şikayetçiyiz.”
Torunu ile birlikte çocukların oyun parkının içinde bulunan trafonun tehlike yarattığını ifade eden bir mahalleli ise şunları söyledi; “Resmen çıtır çıtır ses geliyor. Yağmurlu havalardan sonra hele daha çok elektrik kaçağı oluyor. Çok tehlikeli.”
Cevat Şakir Mahallesi sakinleri çocuk parkı içinde bulunan trafonun bir an önce buradan kaldırılarak tehlike yaratmayacak bir yere taşınmasını, yetkililerin çocuklar zarar görmeden bir an önce bu işe bir çözüm bulmasını istediklerini ifade ederek parktan ayrıldılar.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
slot siteleri bahis siteleri hacklink