GündemManşetSpor

RÜZGARIN KIZI LENA İLK TURDA DÜNYA BİRİNCİSİ OLDU

DCIM109GOPRO

Rüzgar sörfü kadınlar slalom kategorisinde 2016 Dünya Kupası sezonunun ilk ayağı olan Ulsan’daki yarış Lena Aylin Erdil ve Sarah-Quita Offringa arasındaki rekabete sahne oldu.  Milli sporcu Lena, ilk iki seride rakiplerine üstünlük sağladı ve birincilik pozisyonunu elde etti. Son seri için yeterli rüzgar olmadığı için Lena zirvedeki yerini korudu ve sezonun ilk ayağını lider tamamladı.

Lena Aylin Erdil, 2014 yılında dünya ikincisi olurken geçtiğimiz yıl ise dünya üçüncülüğüne elde etmişti. Bu sezon PWA Dünya Turu’nun ilk yarışı sonrası kadınlar slalom kategorisinde liderliğe yerleşen Erdil’in bir sonraki yarışı 15-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında Çeşme’de olacak.

Güney Kore’den dönen Aylin Lena Erdil, 10 yıldır bu birinciliği elde etmek için çalıştığını belirterek şunları söyledi;

“Güney Kore’den yeni döndüm. Bu Dünya Kupası’nın ilk ayağıydı profesyonel windsurf birliğinin düzenlediği bir yarışma. Bu sen 3 etapdan oluşuyor; ,ilk etap Güney Kore, ikinci etap Alaçatı Çeşme’de olacak, üçüncü etap ise Danimarka’da olacak. Sezon sonunda da Dünya şampiyonu belirleniyor. Daha önce bu yarışmalarda ikinciliğim, üçüncülüğüm olmuştu ama ilk kez bu yarışmada birinci olmayı başardım. Çok çok mutluyum, çok uzun senelerdir çalışıyorum bu hedefe ulaşabilmek için ve sonunda gerçekleştiği çok mutluyum”.

Dünya şampiyonasının ikinci yarışının Çeşme’de olacağını belirten Lena Erdil,  orada da en iyi dereceyi alarak liderliğini sürdürmek istediğini de sözlerini ekledi. Erdil ayrıca antrenmanlarına Bodrum’un Ortakent Mahallesinde bulunan kendi ismini taşıyan windsurf okulunda devam ediyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
slot siteleri bahis siteleri hacklink