GündemKültür SanatManşet

MEHMET CAN MERAL’DEN “KALEDE BİR GECE…”

gazeteci Mehmet Can MeraL-Bodrum KalesiBodrum’da görev yapan gazetecilerden Mehmet Can Meral ikinci fotograf sergisini açtı.

Kalede Bir Gece isimli sergi önceki gün Bodrum Kalesi Batı Hendeği’nde  düzenlenen törenle açıldı. Müzeler ve Kültürel Peyzaj teması altında düzenlenen çeşitli etkinlikler kapsamında gazeteci Mehmet Can Meral’in uzun emekler vererek çektiği fotoğrafların oluştuğu serginin açılışını Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Niyazi Atare, Bodrumspor Kulübü Başkanı Rıza Karakaya ile Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Müdür Vekili Tayfun Selçuk birlikte yaptılar.

Gazeteci Meral’in meslektaşlarının da yoğun ilgi gösterdiği sergiyi çok sayıda kişi ilgiyle izledi. Gazeteci ve fotoğrafçı Meral’in 2. Sergisinde yer alan toplam 55 eserin 22’si Bodrum Kalesi’nde ilk kez çekilen gece fotoğraflarından, diğer 33 ise Bodrum ve Türkiye’nin diğer illerinden tarihi, doğa ve manzara fotoğraflarından oluşuyor.

Açılışta Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Müdür Vekili Tayfun Selçuk Mehmetcan Meral’e Muğla kültür mirasının korunması ve müzeciliğin tanıtılması amacıyla 18 Mayıs 35. Uluslararası Müzeler Günü kapsamında Bodrum Sualtı ve Arkeoloji müzesinde gerçekleştirilen etkinkinliklere vermiş olduğu desteklerden dolayı bir teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler takdim etti.

Sergide meslektaşlarının sorularını yanıtlayan Mehmetcan Meral “Bodrum’un eşsiz tarihi ve doğal güzellikleri mevcut, ben de bu güzellikleri fotoğraflamayı seviyorum. Serginin maddi bir getirisi yok. Çektiğim fotoğrafları Bodrum’da faaliyet gösteren çeşitli odalara ve derneklere Bodrum turizmine katkı sunması amacıyla hediye edeceğim” ifadelerini kullandı.

Bodrum Kalesi’nde cumartesi gününe kadar ziyarete açık olan sergi, daha sonra 28 Haziran tarihinde Oasis Kültür Merkezi Sümbül Sokak ta da bir hafta süre ile sergilenecek.

Öte yandan gazeteci ve fotoğrafçı Meral’in çektiği fotoğraflar kendisine ait sosyal medya hesaplarından da ilgiyle takip ediliyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu