GündemManşet

BİNLERCE KİŞİ BAYRAK VE MEŞALELERLE YÜRÜDÜ

BODRUM FENER ALAYI (13)Bodrum’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, akşam düzenlenen fener alayı ile devam etti. Binlerce Bodrumlu, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle coşku içerisinde Milta-Marinadan Belediye Meydanına yürüdü.

Neyzen Tevfik Caddesi boyunca Belediye Meydanı’na kadar uzanan fener alayına, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve ailesi, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri binlerce vatandaş katıldı.

Fener alayı için önce marinada toplanan kalabalık, bando eşliğinde yürüyüşe başladı. Bodrum Motosiklet Kulübü ve Bodrum Vosvos Derneği üyeleri de bayraklarla fener alayına katılarak etkinliğe ayrı bir renk kattı. İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin geniş güvenlik önlemleri ile kalabalık Belediye Meydanı’na yürüdü.

Renkli görüntülerin oluştuğu fener alayı yürüyüşü sonrası Başkan Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Meydanı’ndaki  “Barış ve Gençlik Meşalesi”ni yakmasının ardından yaptığı konuşmada, “Bodrum yarımadasının güzel insanları, aydınlık insanları. Bugün, burada, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nı coşkuyla, birlik ve beraberlikle, kardeşçe kutluyoruz. Bu gördüğünüz birlik, beraberlik ve sevgi seli kardeşlik seli; bu güzel ülkeme, bu güzel yurduma örnek olur inşallah. Güzel ülkemin her yerinden gelen insanları; bugün burada gösterdiğiniz birlik, beraberlik ve vatan sevgisi inşallah bu güzel ülkeme örnek olur ve sevgi seli gibi ülkeme yayılır. Bu duyarlılığınızdan dolayı sizleri kutluyorum. ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ diyen ulu önderimizi rahmetle anıyorum.” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu