GündemHayatManşet

TEKERLEKLİ SANDALYE YARDIMI

tekerlekli sandalye (1)Bodrum’un Bitez Mahallesinde yaşayan ve yürümekte güçlük çeken 72 yaşındaki Esma Eskici isimli vatandaşa Bodrum Belediyesi  tarafından tekerlekli sandalye yardımı yapıldı.

Ayaklarında yaşadığı sağlık problemleri nedeniyle yürümekte zorlanan Esma Eskici’ye çocuklarının Bodrum Belediyesi Kültür Sosyal işler Müdürlüğüne yaptıkları talep sonucunda tekerlekli sandalye verildi. Ayrıca geçtiğimiz günlerde başlatılan Bodrum Belediyesi Kadın Danışma ve Eğitim Merkezi’nin (KADEM) hazırlamış olduğu “Pamuk Eller Yünlere” projesi de amacına ulaşmaya başladı.

Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü KADEM tarafından hazırlanan proje için kurulan sekiz kişilik ekiple engelliler için yün motiflerden diz battaniyeleri oluşturuluyor. Oluşturulan battaniyeler ise Bodrum Belediyesi tarafından engellilere verilen tekerlekli sandalyelerin içine konularak vatandaşlara teslim edilecek.

Proje kapsamında ilk battaniye Esma Eskici isimli vatandaşa verildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu