GündemKültür SanatManşetSiyaset

HALK EĞİTİM MERKEZİ YENİ BİNASINA KAVUŞUYOR

halk eğitim merkezi yeni bina basın açıklaması (5)Halk Eğitim Merkezi Binası ve Anaokulu Binası yapımı ile ilgili olarak basın açıklaması düzenleyen AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp projeleri yaz sezonu sonu hayata geçirmeyi planladıklarını ifade etti.

Halk Eğitim Merkezi binasının yapılacağı arazide basın açıklaması düzenleyen Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp şu ifadelere yer verdi “Arazinin toplamı 7 dönüm. 7 dönümlük arazinin içerisinde 4172 metrekarelik alan Halk eğitim merkezi için ayrıldı. Geriye kalan alan da Anaokulu olarak yapılacak. Arazi hem belediye hem de vakıfa ait bir arazi. Arazide yüzde 40 inşaat alanı var. Halk eğitim merkezi yaklaşık 1600 metrekarelik alan içerisine kurulacak. Kot farkı nedeniyle arazinin alt kısmında otopark ve Halk oyunları için bir alan yapılacak. Halk Eğitim merkezimizde atölyeler ağırlıklı olacak” dedi.

ENGELLİ KURSİYERLERE ÖZEL SINIFLAR

“Projenin en önemli kısmı engelli kardeşlerimiz için 3 ayrı sınıf yapılması. Görme, duyma ve zihinsel engelli kardeşlerimiz için açılacak bu sınıflar. Bir halk eğitim merkezinde olması gereken her şeyi burada hayata geçireceğiz”.

YAZ SEZONU SONU İNŞAAT BAŞLIYOR

Arazinin tapusunu yeni aldıklarını kaydeden Demiralp, sözlerini şöyle sürdürdü “yatırımla olan kısmı Ankara’da çözeceğiz. Milletvekilimiz Nihat Öztürk ile de bu konuyu görüştük. Bu dönemde alabilirsek yatırım planını alacağız ve alır almazda Eylül, Ekim gibi projeyi hayata geçireceğiz”dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu