GündemKültür SanatManşet

HALK OYUNLARI YARIŞMASINDA GURUR TABLOSU

Bodrum Akademi Karya Çiçekleri Gençlik ve Spor KulübüTürkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından düzenlenen, Ege Bölgesi Kulüperler arası Zeybek oyunları yarışmasında Muğla’yı temsil eden Bodrum ekipleri büyük başarı göstererek birincilikle döndüler.

Geçtiğimiz günlerde Burdur’da düzenlenen yarışmada 6 ilin birincileri kıyasıya mücadele etti. Muğla’yı temsilen yarışmaya katılmaya hak kazanan, miniklerde Bodrum Akademi Karya Çiçekleri Gençlik ve Spor Kulübü yıldızlar kategorisinde ise Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü halk oyunları takımları bütün rakiplerini geride bırakarak birinci oldular.

Yarışmadan Minikler ve Yıldızlar Geleneksel Düzenlemeli dalda Bölge birincisi olarak Bodrum’a dönen ekipler otogarda davul zurna ile karşılandılar.

Aldıkları başarı ile Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan ekipleri çalıştıran eğitmenler, Akın Rüştü Fetvacı, Çiğdem Özcan, Mehmet Özcan, Özge Bedel, Zehra Özhan ve Şeyda Şevk şimdi işlerinin daha zor olduğunu, daha fazla çalışarak finallerde Bodrum’u en iyi şekilde temsil edeceklerini söylediler.

Bodrum Akademi Karya Çiçekleri Gençlik ve Spor Kulübü, Haziran ayında Akşehir’de düzenlenecek olan Türkiye Minikler şampiyonasında Muğla’yı etmeye hazırlanırken Ağustos ayında ise Tekirdağ’da yapılması planlanan Yıldızlar Şampiyonasında ise Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü halk oyunları takımı ter dökecek.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu