REKLAM ALANI

Bodrum Time | Bodrum Güncel Haberleri

idem

TEMİZLİK YALIKAVAK’TA DEVAM ETTİ

bodrum time
TEMİZLİK YALIKAVAK’TA DEVAM ETTİ
89
27 Nisan 2016 - 15:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

yalikavak deniz dibi temizligi (15) - KopyaBodrum Belediyesi tarafından düzenlenen Bodrum Deniz Dibi Temizlik Kampanyası kapsamında dalgıçlar bu hafta Yalıkavak sahilini temizledi.

Denize en çok MAVİ yakışır” sloganıyla başlatılarak çevre bilincinin artırılmasına katkı sunmak amacıyla düzenlenen Bodrum Deniz Dibi Temizlik Kampanyası devam ediyor. Bodrum’da yaz sezonu öncesi, Bodrum Belediyesi’nin bu yıl ikinci kez düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği deniz dibi temizlik etkinliği, sırasıyla yarımada genelindeki koylarda yapılan çalışmalarla devam ediyor.

Bodrum Belediyesi Dalış Ekibinde görevli dalgıçlar, çalışmalar kapsamında bu hafta içi Bodrum’un Yalıkavak Mahallesi sahilini temizledi. Çalışmalar Bodrum Belediye A.Ş. Yalıkavak Cafe önünden başladı. Yalıkavak Limanı ve liman yanındaki plaj, gerek mevsimsel şartlar nedeniyle denize dolan gerekse bilinçsizce denize atılan atıklardan arındırıldı. Bodrum Belediyesi birim müdürleri ve birim sorumluları da etkinlik alanında bulunarak yapılan çalışmaları takip etti.

Etkinliğe ayrıca Yalıkavak Neşe Doğan İlkokulu öğrencileri de katılarak destek verdi. Dalgıçların deniz dibi temizliği yaptığı sırada etkinliğe katılan 30 öğrenci, plajı ve kıyıları temizledi.

Çalışmaların sonunda geçtiğimiz yıl Yalıkavak’ta yapılan ilk deniz dibi temizliğinde toplam 1124 kg atık çıktığı, bu yılki çalışmalarda ise önemli ölçüde bir düşüş gözlendiği belirlendi. Ve yapılan ayrıştırma ve ölçümleme işlemlerinin ardından 64 kg plastik, 28 kg lastik, 128 kg cam, 23 kg alüminyum, 21 kg da metal olmak üzere bu yıl Yalıkavak’tan dalgıçlar tarafından denizden 2 metreküpe tekabül eden toplam 264 kg atık çıkarıldığı tespit edildi.

Deniz dibi temizliği programı, 04 Mayıs günü Gündoğan Koyunda devam edecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İmtiyaz Sahibi : Selda KIZIL Web Tasarım : UÇARSOFT