GündemManşet

ÇOCUKLAR BAŞKAN OLDU

cocuklar_makam_koltugunda (21)23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında temsili olarak öğrenciler, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un makamına oturdu.

Merkez Turgutreis Ortaokulu Müdürü İlkay Turan Eren ve Müdür Yardımcısı Hasan Genç ile birlikte beşinci sınıf öğrencileri Cansu Özdemir, İnci Çağlar, Hayat Solmaz, Tunahan Ulukan ve Kayra Eren Gönbe, başkanlık makamına ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında Başkan Mehmet Kocadon bir süre çocuklarla sohbet ederek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da kutladı.

Ziyarette temsili olarak tüm çocuklar teker teker Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un makam koltuğuna oturdu.  Öğrenciler, “Başkan olsaydın neler yapardın?” soruna da pek çok farklı yanıt verdi.

Okul öğrencileri, Başkan Kocadon’a Atatürk baskılı bir t-shirt ile çiçek hediye etti. Başkan, teşekkür ederek tişörtü giydi ve öğrencilerle sohbetine Atatürk tişörtüyle devam etti.

Okul Müdürü İlkay Eren Turan, başkanlık makamındaki ziyaret sırasında Başkan Mehmet Kocadon’a okulla ve okuldaki öğrencilerin başarılarıyla ilgili bilgiler vererek Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında (TEOG) Merkez Turgutreis Orta Okulu’nun başarısıyla da ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Turan, ayrıca Başkan Kocadon’a eğitime vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederek, “Eğitime verdiğiniz değer hepimiz tarafından biliniyor. Okullarımıza yaptığınız destekler için çok teşekkür ederiz. Çocuklarımız, buraya geldikleri için çok heyecanlı ve mutlular. Çünkü tüm Bodrum halkı gibi onlar da sizi çok seviyor. Yarın sizleri her zaman olduğu gibi yine bu özel bayramda yanımızda görmekten mutluluk duyacağız” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise eğitime verdiği önemi vurgulayarak, “Eğitimin bizler için ne kadar büyük bir önem taşıdığını her konuşmam da söylüyorum. Çocuklar, bizler için çok değerli. Onlar için elimizden gelen ne varsa yapacağız. Bu bayram çocukların bayramıdır. Çocuklar gönüllerince eğlenmeli, kendilerine ait bir bayramı istedikleri gibi kutlamalılardır. Çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olması yönünden de önem taşıyan bu günde tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum ” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu