GündemManşet

ORKİNOSLA SEVİNDİLER

orkinos_bodrum (7)Bodrum’da balık avına çıkan av tutkunları ton balığı olarak da bilinen orkinos yakaladılar.
Sabah saatlerinde ilçeye bağlı Gündoğan Mahallesi Küçükbük mevkiinden denize açılan balık tutkunları, 4.90 metre uzunluğundaki Elasu isimli tekne ile Güllük Körfezi’nde avlanmaya başladılar. Kısa bir süre sonra oltaya büyük bir balığın takıldığını anlayan balıkçılar, yaklaşık 3 saat boyunca çektikleri oltanın ucunda dev orkinosu görünce sevindiler. Uzun uğraşlar sonucu yaklaşık 200 kilogram ağırlığındaki orkinosu tekneye çıkaran Küçükbük mahalle muhtarı Ali Akbulut, İbrahim Özten, Aydoğdu Baltutan ve arkadaşları daha sonra Gündoğan’a geri döndüler.
Karaya döndüklerinde iskeledeki vatandaşlar, yaklaşık 2 metre 20 santim uzunluğunda ve 200 kilo olan orkinosu görünce gözlerine inanamadı. Bir çok vatandaş dev orkinos ile hatıra fotoğrafı çektirirken, dev orkinosu görmeye gelenlere de 2’şer kilo balıktan ikram edildi.
Öte yandan orkinosun para karşılığı satılmayacağı, mahalle sakinlerine 1’er 2’şer kilo olarak ücretsiz dağıtılacağı öğrenildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu