GündemManşetSpor

BODRUM’DA ENDURO HEYECANI ÖDÜL TÖRENİ İLE SONA ERDİ

Bodrum-enduro bodrum ödül7 ayaktan oluşan Türkiye Enduro Şampiyonasının Bodrum’da yapılan ilk ayak yarışlarında dereceye girenlere, yarış alanında hazırlanan platformda ödülleri verildi.

Bodrum Arena Motosiklet Parkuru’nda gerçekleştirilen yarışların ikinci gününde, sporcuların mücadelesi nefes kesti. Fiziki ve mekanik dayanıklılık ön plana çıkarıldığı parkurdaki yarışlar için 187 sporcu müracaat ederken, sıralama turlarının ardından yarışa katılan sporcu sayısı 150 oldu. Kızılağaç’taki doğal ve yapay engellerden oluşan parkurda 4 turdan oluşan yarışlarda bazı sporcular zor anlar yaşarken, keyif verici mücadeleler yaşandı.

Yarışlara katılımın oldukça fazla olduğunu anlatan Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Hamit Dizman, “Yarışlar Bodrum’un güzellikleriyle devam etti. 226 kayıt vardı, 187 yarışcı teknik kontrolden geçti bunlardan 150’si yarışta mücadele etti.” dedi.

Dizman, zaman zaman kazaların da yaşandığını ifade ederek, yarışların büyük bir rekabet içinde geçtiğini vurguladı. Sporcuların hem rakipleriyle hem de doğayla mücadele içinde olduğunu belirten Dizman, “Heyecanlı ve güzel bir yarışı tammaladık” diye konuştu.

Sınıflarında dereceye giren isimler şöyle:
E1: Erkan Özcan, Murat Yazıcı, Recep Gökhan Keskin
E2: Rafet Karakuş, Mustafa Güngör, İslam Yıldız
E3: İsmail Özgül, Cem Çerçi, Mehmet Özdemir
EB: Durancan Ulugöz, Gökhan Zor, Osman Bulut
EC: İsa Yüksek, Barış Tok, Murat Kökçü
EG: İzzet kazdal, Mert Pehlivanoğlu, Nurdoğan Kuzu
EV: Murat Kızak, Ahmet Okatan, Sinan Ordu
EK: Gökçen Kabaş, Nilgün Bayırlı

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu