GündemKültür SanatManşet

KADIN DAYANIŞMASI YAŞATIR

KADIN DAYANIŞMASI“Kadın Dayanışması Yaşatır” diyerek 12 Mart’ta İstanbul’da başlayan 14. Filmmor Kadın Filmleri Festivali, Hatay ve Adana’nın ardından Bodrum Kadın Dayanışma Derneği ortaklığıyla 8 – 10 Nisan 2016 tarihlerinde Oasis Cinemarine Sinemaları’nda gerçekleşecek.

12-20 Mart’ta İstanbul’da başlayan 14. Filmmor Kadın Filmleri Festivali, Bodrum Kadın Dayanışma Derneği ortaklığıyla, 12 filmlik programla 8 -10 Nisan’da Cine Marine Sinemaları’nda sürecek.

Kadın Dayanışması Yaşatır bölümünden Maryam Ebrahimi ve Nima Sarvestani’nin yönettiği Parmaklıklar Ardında Burkasız / No Burqas Behind Bars filmi, Deepa Dhanraj’ın yönettiği  Kadınların Adaleti / Invoking Justice filmi ve  Ilse van Velzen ve Femke van Velzen’in yönettiği Satılık Adalet / Justice for Sale filmi izleyiciyle buluşacak.   Kadınların Sineması bölümünden Leyla Toprak’ın yönettiği Uzak Mı / Distant, Lucia Valverde’nin yönettiği Sıcak Hava Dalgası / The Heat Wave, Belmin Söylemez’in ustası Bilge Olgaç’ı anlattığı belgeseli  Bilge ve Öğrencisi / Bilge and Her Apprentice filmi Bodrum programında yer alacak.  Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da Kadınların Sineması bölümünden yönetmenliğini Diana Nava’nın yaptığı Coria ve Deniz / Coria and the Sea ve Baran Reihani’nin yönettiği Binlercesinden Biri / One of Thousands filmi ile festivalin klasikleşmiş bölümlerinden olan Kendine Ait Bir Cüzdan bölümünden Stella Kyriakopoulos’un yönettiği Volta filmi gösterilecek. Chantal Hakkında Her Şey toplu gösteriminden Patlat Şehri / Saute Ma Ville izleyiciyle buluşacak.

Filmmor Bodrum’dan sonra Mardin, İzmir ve Van’a gidecek.

 

Bodrum Festival Programı (Bodrum Oasis Cine Marine Sinemaları):

Açılış Kokteyli: 8 Nisan

8 Nisan 2016 saat 18.30 / Bodrum Oasis CineMarine Sinemaları

(üst kattaki sinema salonları fuayede)

Kokteyl sonrası “Suffragette – Diren!” Film gösterimi ile  devam edecek.

9 Nisan Cumartesi

12:00  Bilge ve Öğrencisi / Uzak mı… / Sıcak Hava Dalgası / Patlat Şehri / Binlercesinden Biri / Volta

14:00  Coria ve Deniz

16:00  Satılık Adalet

18:00  Kadınların Adaleti

10 Nisan Pazar

12:00  Parmaklıklar Ardında Burkasız

14:00  Üç Yalan

16:00  Diren

18:00  Söyleşi – Kapanış

 

Bütün seanslar ücretsiz 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu