GündemManşetSpor

KULÜPTE BAŞKANDA CEZA ALDI

Bodrumspor-maraşsporProfesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)’nun bugün yapılan 74 sayılı toplantısında alınan karar doğrultusunda Bodrumspor Kulübüne ve Kulüp Başkanı Rıza Karakaya’ya ceza geldi.

Geçtiğimiz Pazar günü oynanan Bodrumspor-Kahramanmaraş maçı sonrası çıkan olaylar nedeniyle Bodrumspor Kulübü ve Başkanı gözlemcilerin raporları doğrultusunda PFDK’ na sevk edilmişti.

Spor Toto 3. Lig 2. Grubu 32. Haftasında oynanan ve 0-0 sona eren Bodrum Belediyesi Bodrumspor-Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor maçı ile ilgili olarak PFDK’na sevk edilen Bodrumspor Kulübü ve Kulüp Başkanı Rıza Karakaya hakkında verilen karar bugün açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre;

Bodrumspor Kulübünün, 27.03.2016 tarihinde oynanan Bodrumspor-Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor Spor Toto 3. Lig 2. Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren “5 bin TL para cezası” ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Bodrumspor Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı “ihtar cezası” ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Bodrumspor Kulübü idarecisi Rıza Karakaya’nın, rakip takım masörüne yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren “21 gün Hak Mahrumiyeti” ve “5 bin TL para Cezası” ile cezalandırılmasına karar verildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu