EğitimGündemHayatManşet

BODRUM’DA 18 MART ETKİNLİKLERİ

Canakkale 18 Mart (17)Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yılı ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü kapsamında Bodrum’da anma törenleri ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Programı, sabah saatlerinde Bodrum Belediye Meydanı’nda düzenlenen resmi törenle başladı. Törene Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Başsavcısı Dr. Barış Duman, Bodrum Ağır Ceza Hakimi Dr. Yakup Yıldız, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Taner Uslu ve Kemal Orman, Bodrum İlçe Garnizon Komutanı Albay Atilla Göksel Oral,  İlçe Emniyet Müdürü Can Candaş, siyasi parti temsilcileri, Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi üyesi gaziler, STK’lar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve saygı atışının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden tören sonunda çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından Atatürk Anıtı önüne çelenk bırakıldı. Bodrum Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Külcü’nün günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmanın ardından  tören,  OASİS AVM’deki Nurol Kültür Merkezi’nde devam etti.

Nurol Kültür Merkezindeki etkinlikler, bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Programı kapsamında düzenlenen etkinlikler, Bitez Gülümser Mehmet Danacı Ortaokulu anasınıfı öğrencilerinin hazırladıkları gösteri ve ortaokul öğrencilerinin oratoryo gösterisi ile devam etti.

Kalabalık bir topluluğun izlediği gösteriler sırasında bazı vatandaşlar gözyaşlarına hakim olamadı.

Okullar arası düzenlenen resim, şiir yazma ve kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile program son buldu.

Gün içinde Bodrum’daki bazı camilerde, şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okutuldu ve dualar edildi. Çanakkale Zaferinin, birlik ve beraberliğin vurgulandığı Cuma hutbesinin okunduğu camilerde namaz sonrası çeşitli ikramlarda bulunuldu. Bu etkinliklerin düzenlendiği camilerden biri olan Ortakent Merkez Cami İmamı Hasan Sönmez yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Ecdadımızın 101 yıl önce Çanakkale destanını yazdığı bugün bizlerinde birlik ve beraberlik içinde olduğumuz zaman neleri başarabileceğimizi gösteren bir gün” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu