GündemManşet

GÜNÜ GEÇMİŞ GIDA SON ANDA FARK EDİLDİ

Bodrum-Berkay SarıBüyük gıda alışveriş merkezlerinde bilinen markaları alırken çoğu zaman ürünlerin son kullanma tarihine dikkat edilmez. Ancak Bodrum’da yaşanan olay tüketiciler tarafından alınan gıda ürünlerinin son kullanma tarihlerinin kontrol edilmesinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Ünlü bir gıda marketler zincirinin Konacık Mahallesindeki şubesinden, işletmesinde kullanmak üzere dilimlenmiş sucuk alan Berkay Sarı, farkında olmadan son kullanma tarihi geçmiş malzeme ile müşterisine tost yaptığını ve son anda durumu fark ettiğini anlattı.

Konacık Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde kafe işleten Berkay Sarı, müşterilerine sattığı tostta kullandığı sucuğun son kullanma tarihinin 9 gün geçtiğini fark ettikten sonra yaşadıklarını şöyle anlattı:
“Aldığımız sucuğun 9 gün tarihi geçmiş. Aldığım yere götürüp acaba yanlış mı bakıyorum diye göstermeye gittim ve bana son kullanma tarihinin geçtiğini söylediler. Kasiyerler ürünü geri alma talebinde de bulunmadılar. Bunun üzerine mağaza çalışanları eski ürünlerin neden stanttan kaldırılmadığı ile ilgili kendi aralarında tartışmaya başladılar. Daha sonra ilgili alışveriş mağazasının müşteri hizmetlerini arayarak şikayette bulundum” dedi.

Müşterisinin önüne koyduğu tostu durumu anlatarak geri aldığını ifade eden Sarı sözlerine şöyle devam etti:
“Sonuçta bizler esnafız ve işletmemize sürekli aynı yerden alışveriş yapıyoruz. Oradaki çalışanların hatası yüzünden benim işletmemde bir gıda zehirlenmesi yaşanabilirdi. Yaşanan olayda müşterime mahçup oldum ve o müşterim artık mekanıma gelmiyor” dedi.

Yaşadığı mağduriyetin başka insanlar tarafından yaşanmaası için alınan gıda ürünlerinin son kullanma tarihlerine dikkat etmelerini isteyen Berkay Sarı konuyu Tüketici akem Heyetine taşıyacağını söyledi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu