EğitimGündemManşet

EMİN GEÇİN PROJELERİ ANLATTI

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin GeçinBodrum’daki yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Geçin müdürlüğün projeleri hakkında bilgiler verdi.

Sabah saatlerinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen Mehmet Emin Geçin, yürüttükleri ve birçok ilçeye örnek olacak olan projeleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Toplantıda konuşan Geçin, vatan, bayrak bilincini öğrencilerde diri tutmak amacıyla projeler gerçekleştirdiklerini belirterek şunları söyledi:
“Bu vatanın bize emanet edilmesinde emeği geçenleri anmak anlamında, Çanakkale Zaferi etkinlikleri için bir aydır çalışmaktayız. Çalışmalarımız kapsamında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile protokol imzaladık. Protokol kapsamında akademisyenlerimizle çocuklarımızı buluşturduk. Paneller düzenlendi. Daha sonra buradan 12. sınıf öğrencilerinden oluşacak bir grubu Üniversitemize götüreceğiz. Öğrencilerimiz hem Çanakkale ile ilgili bir konferansa katılacaklar hem de üniversiteyi tanıyacaklar” dedi.

Çanakkale Zaferi etkinlikleri kapsamında hazırladıkları proje hakkında konuşmasını sürdüren Emin Geçin sözlerine şöye devam etti:
“Çocuklarımıza, ücretsiz Çanakkale gezisi düzenledik. 25 Mart tarihinde 100 öğrencimizi Çanakkale’ye götüreceğiz. Götüreceğiz öğrencilerimizi nasıl seçeceğimiz konusnda arkadaşlarla fikir alışverişinde bulunduk ve çocuklarımızın gideceğimiz yer hakkında bilgi sahibi olmaları için iki kitap okumalarını istedik. Şuan çocuklarımız o kitapları okuyorlar, büyük bir kaılım var. O kitaplardan 50’ye yakın soru hazırlayacağız ve sınavda başarılı olan öğrencilerimizi hakkaniyet içerisinde Çanakkale’ye götüreceğiz” dedi.

Yerel imkanları kullanarak geziyi organize edeceklerini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü geziye katılamayan öğrencileri de çeşitli hediyelerle mükafatlandıracaklarını söyledi. Geçin diğer bir projeyi ise şöyle anlattı:
“Yaptığımız girişimlerle Çanakkale Tır’ını Bodrum’a getirtiyoruz. Bir hafta boyunca burada kalacak olan Çanakkale Tır’ını öğrencilerimiz ziyaret ederek ön bilgi sahibi olacaklar” dedi.

Bodrum’da bulunan Çanakkale şehitlerinin yakınlarını öğrencilerle birlikte ziyaret edeceklerini ifade eden Geçin şehit ailelerini tekne turuna çıkaracaklarını söyledi.

Öğrenci ev ziyaretleri projesi, kendi oyuncağını kendin yap projesi, okullar sağlıta yarışıyor projesi, hoşgeldin sınav projesi, veli buluşma günleri projesi ve mesleki tanıtma projesi hakkında bilgilendirmelerde bulunan Emin Geçin birçok projenin başarılı bir şekilde sürdüğünün ifade etti.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu