GündemManşet

DENİZCİLER DERNEĞİ YİNE “DEMİRÖZ” DEDİ

Bodrum Denizciler DerneğiBodrum Denizciler Derneği yeni dönem başkanını ve yönetim kurulunu belirledi. Başkanlığa 446 oy alan Mustafa Demiröz seçildi.

1970 yılında kurulan ve Bodrum’un en köklü derneklerinden birisi olan Bodrum Denizciler Derneği Genel Kurulu Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezinde sabah 10:00’da başladı. Genel Kurul’da Mustafa Demiröz, Erol Erdoğan ve Kemal Güneri’nin listeleri yarıştı. Daha önce aday olduğunu açıklayan ve Tansel Çankaya adaylıktan çekildi ve seçime girmedi.
2bin 106 üyesi bulunan Bodrum Denizciler Derneği Genel Kuruluna her zamanki gibi oldukça yoğun bir ilgi olurken, toplam 959 kişi oy kullandı.

Sabah 10:00’da başlayan genel kurulda önce divan seçimi yapıldı. Divan Başkanlığına Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Cemil Göğercin, üyeliklere ise Mustafa Sinop, Aycan Özdemir ve Mustafa İşbilir seçildiler. Önerge ile Denizcilik Federasyonu delegeliği için 13 aday gösterildi. Türkiye Denizciler Federasyonu delegeliği için açık oylama yapıldı. Yapılan oylama sonucu Federasyon delegeliklerine 151 oy alan Mustafa Demiröz, 135 oy alan Mehmet Yenilmez ve 120 oy alan Yusuf Yıldızhan seçildiler.

Gündem gereği faaliyet raporlarının okunması ve yönetim kurulunun ibrasının ardından da seçime geçildi. Akşam saat 17:00 itibarı ile oy verme işlemi tamamlandı. Oy kullanmak için atılan imza ve zarf sayısında 10 fark çıkınca zarflar yeniden sayıldı.
Üç listenin yarıştığı Bodrum Denizciler Derneği Genel Kurulunda yapılan seçimler sonucu toplam 959 oy kullanıldı. Mustafa Demiröz’ün listesi 446 oy ile ilk sırada yer alırken, Erol Erdoğan’ın listesi 420, Kemal Güneri’nin listesi de 92 oy aldı.

Bodrum Denizciler Derneği Yönetim Kurulu üyeliklerine 446 oy alan Mustafa Demiröz’ün liderliğindeki sarı liste kazandı. Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Adnan Caner, Yusuf Yıldızhan, Şinasi Celeptaş, Mehmet Yenilmez, Halil Özuyanık, M.Serdar Akkaş, Osman Demirkol, Deniz Zağlı, Sinan Demirkıran, Sonay Çınar seçilirken, Denetleme Kuruluna Barbaros Baylanöz, Tuncel Korkmaz ve Adnan Akar seçildi. Ali Asal ve Mehmet Altunkaya’da Disiplin Kurulu üyeliklerine seçilen isimler oldu.

Seçimin sonuçlarının açıklanmasından sonra kısa bir açıklama yapan Mustafa Demiröz şunları söyledi; “Bu genel Kurulda gerek Başkanlığa, gerek yönetim kurulu üyeliklerine adaylıklarını koyan değerli arkadaşlarım. Hepinizi bu medeni cesaretinizden dolayı, sorumluluk alma bilincinizden dolayı, sorunlarımız için ellerinizi taşın altına sokma gayretinizden dolayı, tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Bu gün demokratik bir sınav verdi Denizciler Derneği. Bu sınavdan da yüzünün akıyla çıktı. Gayet başarılı, heyecanlı ve çekişmeli bir seçim atmosferi yaşadık. Başarıyla da sonlandırdık. Seçim şuan itibarı ile bitmiştir. Yarın aynı şevkle, aynı heyecanla hep beraber derneğimiz için, Bodrum için, ülkemiz için elimizden gelen gayreti göstererek çalışmaya başlayacağız. Katılanlara, oy vermek için buraya gelenlere, yönetim kurulu üyelerime, diğer aday arkadaşlarıma tekrar teşekkür ediyorum. Sonuçlar hepimiz için hayırlı uğurlu olsun.”

Mustafa Demiröz ve yönetim kurulu üyeleri salonda ilk tebrikleri kabul ettiler ve daha sonra toplu fotoğraf çektirdiler.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu