AsayişGündemManşet

OTOBÜSLE GÖÇMEN SEVKİ

otobüste göçmenlerBodrum’da gece boyunca Polis ve Sahil Güvenlik ekiplerinin ortak çalışmasıyla 149 kaçak göçmen yakalandı.

Yunanistan’ın Kos (İstanköy) Adasına yasa dışı yollarla geçebilmek için insan tacirlerinin organize ettiği kaçak göçmenler güvenlik güçlerinin çalışmasıyla yakalandı.

Gece boyunca karadan çalışmalarını yürüten Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine denizden Sahil Güvenlik botu destek verdi. İlk olarak, Gümbet Mahallesinde şehirlerarası bir firmaya ait olan otobüsü durduran polis ekipleri Pakistan ve Afganistan uyruklu 52 kişiyi yakaladı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesine çekilen otobüsün bagajından çok sayıda can yeleği çıktı. Yapılan işlemler sonucu para cezası kesilen araç 60 gün boyunca trafikten men edildi.

Sabah saatlerine kadar süren çalışmalarda, denizde devriye atan Sahil Güvenlik botu kıyılarda tespit ettiği ve denize açılmak üzere hazırlık yapan grupları tespit ederek polis ekiplerine bildirdi. Çalışmalar boyunca, İçmeler, Gümbet, Bitez ve Ortakent sahillerinde toplam 97 kaçak daha yakalandı.

Polis ekiplerince işlemleri tamamlanan aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu kaçaklar il dışındaki kamplara gönderildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu