GündemManşet

38 ADAY 11 MUHTARLIK İÇİN YARIŞACAK

Bodrum-Muhtarlık seçimiBodrum Belediye Meclisinin 7 Mayıs 2015 tarihinde aldığı ve Kaymakamlık Makamınca onaylanan yeni mahalleler için muhtar adayları sahaya indi.

İlçe Seçim Kurulu tarafından alınan karara göre, 14 yeni mahallenin 11’inde, 6 Mart 2016 günü gerçekleştirilecek olan Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti seçiminde 38 aday ve azaları yarışacak.

Buna göre, Turgutreis’in bölünmesiyle oluşan, Bahçelievler, Karabağ ve Akçaalan’da, Gümüşlük Mahallesinin bölünmesiyle oluşturulan Koyunbaba’da, Gündoğan Mahallesinin bölünmesiyle oluşturulan, Farilya ve Küçükbük’de, Yalıkavak Mahallesinin bölünmesiyle oluşan Dirmil ve Geriş’te, Konacık Mahallesinin bölünmesiyle oluşan Çırkan’da, Mumcular Mahallesinin bölünmesiyle oluşturulan, Karaova ve Gölbaşı’nda 6 Mart sabahı toplam 32 bin 909 seçmen sandık başına gidecek.

Toplam 91 sandıkta oy kullacak olan seçmenlerin dağılımı ise şu şekilde; Gölbaşı-Karaova 2bin 208 seçmen,Bahçelievler-Akçaalan-Karabağlar 13 bin 144 seçmen, Farilya-Küçükbük 2 bin 868 seçmen, Dirmil-Geriş 6 bin 30 seçmen, Koyunbaba 1 bin 319 ve Çırkan 7 bin 340 seçmen.

En çok muhtar adayı, 8 aday ile Çırkan’dan çıktı. Yaklaşan muhtarlık seçimi öncesi çalışmalarına hız veren adaylar bölgelerinde afiş ve pankartlar asarak kahvehane toplantıları ve esnaf ziyaretleri gerçekleştiriyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu