EğitimGündemManşet

DAHA ÇOK EĞİTMENE İHTİYAÇLARI VAR

TEGED Cumhuriyet Halk Evleri Bodrum ŞubesiToplumsal Eğitim ve Gelişim Derneği (TEGED) Cumhuriyet Halk Evleri Bodrum Şubesi düzenlediği toplantıyla faaliyet raporunu açıkladı.

Bodrum Trafo Hakan Aykan Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Cumhuriyet Halk Evleri Bodrum Şubesi yönetici ve öğretmenlerinin yanısıra CHP Muğla Milletvekili Ömer Suha Aldan ve CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen katıldı.

Toplantıda okunan faaliyet raporunda, gerçek ihtiyaç sahiplerinin belirlendiği, 19 kursiyerle başlayan çalışmaların 126 kursiyere ulaştığı, hafta içi 4 gün verilen eğitim desteğine tedarikçilerin yardımlarıyla katkıda bulunulduğu açıklandı. Yardımsever tedarikçiler sayesinde 250 kitap, 14 bisiklet, kırtasiye malzemelerinin sağlandığı duyuruldu.

Bugüne kadar 28-55 yaşları arasında 7 kişiye okuma yazma öğretilerek belge almalarını sağlayan Cumhuriyet Halk Evleri Bodrum Şubesi’nin bu kurslarına devam ettiği bildirildi.

Cumhuriyet Halk Evleri Bodrum Şubesi’nde gönüllü olarak eğitim veren emekli edebiyat öğretmei Şükran Atmaca, Kent Haber’e yaptığı açıklamada daha çok eğitmene ihtiyaçları olduğunu belirterek şöyle konuştu:
“Geçen seneden beri Cumhuriyet Halk Evlerine eğitmen olarak gdiyorum. Matematik, Fen, İngilizce, Müzik, Türkçe ve el becerileri dersleri var. gönüllülerimiz çok falzla ama eğitmenimiz yeterli değil. Bu nedenle emekli olan veya boş vakti olan öğretmenlerimizi bekliyoruz” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu